Dnešní témata: Ústavní soud kompletní; Spory v pražské koalici; Výročí Jaroslava Haška

Obsah dílu

Přehrát vše

Kompletní Ústavní soud

Senát schválil čtveřici kandidátů na ústavní soudce, které navrhl prezident Miloš Zeman. Podle očekávání pro ně v tajné volbě zvedla ruku většina zákonodárců. Ústavní soud tak doplní Vladimír Sládeček, Jan Filip a Jaroslav Fenyk a Milada Tomková. Zemanův předchůdce Václav Klaus měl přitom v horní parlamentní komoře se svými kandidáty problémy. Jakou roli hraje při volbě ústavních soudců politická preference senátorů? Proč prošli Miloši Zemanovi zatím všichni kandidáti? A vadí komunistická minulost soudců? Hostem bude kandidát na ústavního soudce Jan Filip, předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/ a senátor, primátor Teplic Jaroslav Kubera /ODS/.


Spory v pražské koalici

Situace v pražském zastupitelstvu je dál napjatá. Svoje funkce nečekaně složili občanští demokraté Boris Šťastný a Milan Richter. A to poté, co ostře zkritizovali vedení města i poměry v koalici ODS a TOP 09. Co se děje na pražském magistrátu? Zeptáme se předsedy pražské organizace TOP 09 Františka Laudáta /TOP 09/ a radní Aleksandry Udženije /ODS/.


Výročí Jaroslava Haška

Přípravy na 130. výročí narození Jaroslava Haška vrcholí. Do Lipnice nad Sázavou dorazila jeho třímetrová žulová busta. Slavnostního odhalení se dočká už v sobotu. Fenomén Jaroslava Haška probereme s literárním historikem Radko Pytlíkem.


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Filip, senátem zvolený kandidát na ústavního soudce, ke své minulosti v KSČ

"Tato otázka už byla zvažována tolikrát, že jsem považoval tuto otázku v podstatě za vyřešenou, protože s mou kandidaturou na soudce Ústavního soudu se už počítalo v roce 1991."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín