Dnešní témata: Hon na Carnajeva; Výbuch ve Westu; Obviněný Julínek? ; 70 let od povstání v ghettu; Moje barva

Obsah dílu

Přehrát vše

Hon na Carnajeva

Boston zažívá jednu z největších policejních honiček v historii. Po noční přestřelce zemřel jeden z bratrů podezřelých z úterního atentátu na maratonu. Druhý útočník, devatenáctiletý Džochar Carnajev původem z Kavkazu, je na útěku. Pátrají po něm tisíce policistů a vojáků. Úřady zastavily veškerou hromadnou dopravu ve městě a lidem nařídili zůstat doma. Do Spojených států se spojíme s profesorem historie a mezinárodních vztahů Bostonské univerzity Igorem Lukešem a zpravodajem ČT Martinem Řezníčkem. Téma pak probereme s politologem, analytikem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Emilem Souleimanovem.


Výbuch ve Westu

V texaském Westu pokračují záchranné práce po výbuchu v továrně na hnojiva. Oficiálně se teď mluví o dvanácti obětech a dvou stech zraněných. Čísla ale nemusí být konečná. Záchranáři stále prohledávají trosky. Už se podařilo zjistit, co bylo příčinou tragédie? Do Westu se spojíme se zpravodajem ČT Martinem Řezníčkem.


Obviněný Julínek?

Protikorupční policie obvinila bývalého vrcholného představitele ministerstva zdravotnictví ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a porušování povinnosti při správě cizího majetku. Státu měl způsobit škodu 792 milionů korun. Podle informací ČT jde o bývalého ministra zdravotnictví Tomáše Julínka. Čeho konkrétně se měl dopustit? Hostem bude redaktor Aktuálně.cz Petr Holub a místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Jiří Štětina /nez. za VV/.


70 let od povstání v ghettu

Polsko si připomíná 70 let od vypuknutí povstání ve varšavském ghettu. Šlo o první masivní akci proti nacistům v Evropě. Nedostatečně ozbrojení Židé prakticky neměli šanci, i přesto odolávali skoro měsíc. Více v reportáži Josefa Pazderky.


Moje barva

Fotograf Tono Stano, který se proslavil hlavně černobílými portréty, vystavuje v pražské galerii Leica. Vůbec poprvé jsou k vidění jeho barevné fotografie. Jak vznikaly? Hostem bude fotograf Tono Stano.


Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín