Obvinění kvůli Opencard; Noví soudci ÚS? ; Kdyby prase mělo křídla

Obsah dílu

Přehrát vše

Obvinění kvůli Opencard

Kvůli projektu Opencard padají obvinění – a tentokrát míří přímo na pražský magistrát. Policisté podezírají z porušení povinnosti při správě cizího majetku deset radních, včetně primátora. Obvinění jim předali přímo na dnešním zasedání. Týká se zakázky, kterou loni získala firma Haguess, a to bez otevřeného výběrového řízení. Bohuslav Svoboda podá proti postupu policie stížnost. Udělala opravdu Rada hlavního města Prahy chybu za desítky milionů, nebo se jen snažila zabránit škodě za víc než miliardu? Hostem bude pražská radní pro informatiku Eva Vorlíčková /TOP 09/, která má projekt Opencard na starosti, zastupitel Miroslav Poche /ČSSD/ a soudce Petr Franc.


Noví soudci ÚS?

Milada Tomková, Jaroslav Fenyk, Vladimír Sládeček a Jan Filip. Osobnosti, kterými chce prezident Miloš Zeman doplnit Ústavní soud. Jména dnes konzultoval v Brně se špičkami justice. Během několika týdnů by je měl schvalovat Senát. Jací jsou prezidentem navržení kandidáti? Probereme s děkanem Právnické fakulty UK Alešem Gerlochem.


Kdyby prase mělo křídla

Známé dětské představení „Kdyby prase mělo křídla“ hudebníka Petra Skoumala končí. V repertoáru pražského Divadla v Dlouhé bylo rekordních sedmnáct let. Čím oslovovalo dětské diváky? Zeptáme se herce a hudebníka Jana Vondráčka.


Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho

Úplně novou podobu dostala jedna z nejslavnějších divadelních komedií Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho. Ladislav Smoček ji původně napsal pro pražský Činoherní klub. V hradeckém Klicperově divadle ji posunuli do bláznivé situační crazy komedie. Hostem bude režisér hry David Drábek.


Řekli v Událostech, komentářích

Eva Vorlíčková /TOP 09/, radní hl. m. Prahy pro informatiku, ke kauze Opencard a zakázce pro společnost Haguess

"Věděla jsem, že si máme nechat dělat oponentní posudky. (…) Byli jsme pod časovým tlakem, takže jsem tento oponentní posudek nezadala, protože jsem k tomu nebyla vyzvána. (…) Mělo by se to dodržovat, měla jsem to zadat a pravděpodobně jsme udělali chybu. (…) Ale není to nic proti zákonu, protože je to rozhodnutí rady, je to vnitřní předpis. Já jsem byla uklidněná tím, že součástí tohoto našeho tisku, který jsme předkládali, bylo vyjádření advokátní kanceláře, které říkalo, že my jsme nejednali v rozporu se zákonem, že jsme jednali v souladu se zákonem."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín