Dnešní témata: Příliš dlouhá recese; Zemanova zahraniční politika; Exkluzivní rozhovor; Comeback Davida Bowieho

Obsah dílu

Přehrát vše

Příliš dlouhá recese

Česká ekonomika je v nejdelší recesi za posledních 15 let. Hrubý domácí produkt klesl v roce 2012 o 1,2 procenta a snížil se také v posledním loňském kvartálu. Co stojí za nepříznivým vývojem ekonomiky? A co se dá očekávat v následujících měsících? Hostem bude makroekonomický poradce ČMKOS Jaroslav Ungermann a ekonom, člen NERV Michal Mejstřík.


Zemanova zahraniční politika

Miloš Zeman má za sebou první den v prezidentském úřadu. Na Pražském hradě se setkal se zahraničními diplomaty. V projevu prohlásil, že největším nepřítelem současné civilizace je terorismus. A chce, aby s ním na zahraniční cesty jezdili úspěšní podnikatelé. Co lze očekávat od Zemanovy zahraniční politiky? Zeptáme se europoslance Libora Roučka /ČSSD/ a místopředsedu zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Davida Šeicha /ODS/.


Exkluzivní rozhovor

K poslednímu setkání před volbou nového papeže se ve Vatikánu sešlo 115 kardinálů – voličů. Uzavřené jednání mělo vyjasnit názory o tom, koho si hodnostáři v čele církve představují. Volba nástupce Benedikta XVI. začíná už zítra. Kdo je v boji o papežský stolec největším favoritem? Nabídneme exkluzivní rozhovor s kardinálem Dominikem Dukou.


Comeback Davida Bowieho

Novou desku vydává po deseti letech britský zpěvák David Bowie. Album s názvem The Next Day sklízí velmi dobré recenze. Téma pro baskytaristu skupiny Tata Bojs Mardošu – fanouška Davida Bowieho.


Řekli v Událostech, komentářích

Michal Mejstřík, profesor ekonomie, člen NERV, o podpoře exportu

„Upřímně řečeno, ta exportní strategie, která je součástí strategie konkurenceschopnosti, je strategie, která se plní. To nezůstalo jen na papíře.“


Řekli v Událostech, komentářích

Jaroslav Ungermann, makroekonomický poradce, ČMKOS, o podpoře exportu

„Já tvrdím, že v těch velkých objemech nebo těch velkých akcích je podpora malá. Svědčí o tom i strategie o konkurenceschopnosti, kde se hovoří o tom, že existují rozpory mezi ministerstvem zahraničních věcí a ministerstvem průmyslu, že totiž mezi sebou obchodně a ekonomicky nespolupracují.“


Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín