Soumrak vlády? ; Cenzura v BBC? ; Češi, čítajte!

Obsah dílu

Přehrát vše

Soumrak vlády?

Hrozba pádu vlády Petra Nečase je stále naléhavější. Takzvaní rebelové ODS potvrdili včerejší výhružky a na kompromisní návrh daňového balíčku zatím nepřistoupili. Ministr financí Miroslav Kalousek proto stáhne návrh rozpočtu a přepracuje ho, dále zřejmě proškrtá výdaje. Kdy bude sněmovna o daních, respektive o důvěře Nečasově vládě, hlasovat, zatím není jasné. Na dohody ale poslanci moc času nemají. A z vlády už zaznívá, že spojení důvěry s kontroverzním plánem nebylo moudré. Přežije vláda svůj stabilizační balíček? Jakou alternativu nabízejí takzvaní rebelové ODS? Zeptáme se jednoho z nich, poslance Ivana Fuksy /ODS/. Další vývoj pak probereme se šéfem sněmovního rozpočtového výboru Pavlem Suchánkem /ODS/, místopředsedkyní TOP 09 Helenou Langšádlovou a místopředsedou KSČM Jiřím Dolejšem. Komentář připojí analytička ČT Martina Lustigová.


Cenzura v BBC?

Aféra bývalé moderátorské legendy Jimmyho Savilea otřásá britskou BBC. Podle jejího generálního ředitele George Entwistla je veřejnoprávní médium ve velmi vážné krizi. Navíc je podle něj BBC odpovědna za to, že Savileovi údajná pedofile roky procházela. Entwistleovi se nepodařilo přesvědčit parlamentní výbor o tom, že by se stanice nesnažila skandál ututlat. Hraje se přitom i o prodloužení licence BBC na veřejnou službu. Všechny aspekty skandálu probereme se spolupracovníkem ČT v Londýně Ivanem Kytkou.


Češi, čítajte!

Nakladelství Větrné mlýny a Slovenský institut připravili řadu současné slovenské prózy přeloženou do češtiny. Češi už totiž podle jednoho z autorů projektu Petra Minaříka slovensky zapomněli. A přicházejí proto o kvalitní knihy. První přijdou na trh počiny Laca Keraty Špatný herec a Moniky Kompanikové Pátá loď. Čím je slovenská literatura specifická? Závěrečnými hosty budou spisovatelka Monika Kompaniková a šéfredaktor Vetrných mlýnů Petr Minařík.


Řekli v Událostech, komentářích

Pavel Suchánek /ODS/, šéf sněmovního rozpočtového výboru, odpovídá na otázku, jestli ještě věří v dohodu s rebely

„Co se týče DPH rozhodně ne. /…/ Jim nevadí, když tam zůstane milionářská daň. Pro ně je rozhodující momentálně DPH. Mám obavy, že pokud by vláda ustoupila, najdou si jiný důvod, proč tento balíček nepodpořit.“


Řekli v Událostech, komentářích

Helena Langšádlová /TOP 09/, místopředsedkyně strany, komentuje, jestli je možné, že vláda padne a přepracovaný rozpočet bude schvalovat v demisi

„Já si myslím, že tento model lze předpokládat. /…/ Pokud nedojde k dohodě.“


Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín