48 minut

1. srpen 2012

Obsah dílu

(Ne)bezpečné polské potraviny? — Rozhodující boje v Sýrii? — Kdo vyšetří „vybodované“ řidiče? — Zemřel Gore Vidal

Části dílu

00:38
(Ne)bezpečné polské potraviny?
  Kauza polské technické soli v potravinách má dohru. České ministerstvo zemědělství podalo trestní oznámení na neznámého pachatele. Polská strana Čechům prý neposkytla ani po několika výzvách seznam výrobků, které technickou sůl obsahovaly. Co si ministerstvo od trestního oznámení slibuje? Využilo všechny cesty, jak se k informacím dostat? Proč polská strana nevychází českým požadavkům vstříc? Debatovat budou náměstek ministra zemědělství Martin Hlaváček a Dariusz Marcinkowski, předseda Klubu polského kapitálu v ČR.
  19:00
  Kdo bude prezidentem?
   22:26
   Telegraficky
    23:59
    Rozhodující boje v Sýrii?
     Syrské boje se soustředí na město Aleppo. Podle prezidenta Bašára Asada rozhodnou o výsledku celého konfliktu. Chýlí se konflikt opravdu ke konci? A která z bojujících stran má navrch? Proč čeští diplomaté zůstávají na místě, když jiné země své ambasády zavírají a diplomaty stahují ze země? Rozebereme s arabistou Janem Čuříkem.
     32:12
     Kdo vyšetří „vybodované“ řidiče?
      „Vybodované“ řidiče může ode dneška vyšetřit jen devadesátka psychologů. Získali totiž potřebnou akreditaci ministerstva dopravy. Proč už nemůže vyšetření provést jakýkoli psycholog? A jak se změní vyšetření pro řidiče? Téma pro předsedu Asociace dopravních psychologů ČR Aloise Hudečka.
      38:59
      Byznys dnes
       40:42
       Zemřel Gore Vidal
        Zemřel americký spisovatel Gore Vidal. Autor desítek románů, divadelních her i filmových scénářů provokoval Ameriku nejen svými myšlenkami a názory, ale i svým soukromým životem. Několikrát navštívil i Českou republiku. Jaká témata vnesl do literatury? A čím své okolí tolik dráždil? Hostem na závěr pořadu bude překladatel Vidalových děl Miroslav Jindra.
        Přehrát celé video
        Stopáž48 minut
        Další díl
        2. srpen 2012

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám