Dnešní témata: Krok k vydání Parkanové; Nejasná smrt soudce; Odsouzený Olmert; Nalezená holčička; Čínská opera v Praze

Obsah dílu

Přehrát vše

Krok k vydání Parkanové

Poslanci rázně nakročili k vydání exministryně obrany Vlasty Parkanové /TOP 09/ k trestnímu stíhání. Mandátový a imunitní výbor jim to doporučuje a pro zřejmě budou i někteří koaliční poslanci. Otazníky kolem vyšetřování nákupu letounů CASA přitom dál zdůrazňuje exministr financí Miroslav Kalousek /TOP 09/, který pokračuje i v ostrých výpadech proti policejní práci. Vydají poslanci Vlastu Parkanovou ke stíhání? Mohl někdo na kriminalisty kvůli kauze CASA vyvíjet nátlak? A co další údajně podezřelé armádní zakázky? Úvodními hosty Událostí, komentářů budou ministr financí Miroslav Kalousek /TOP 09/ a místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek /ČSSD/. Komentář pak připojí analytička ČT Martina Lustigová.


Nejasná smrt soudce

Ostravský soudce Miloslav Studnička zřejmě nebyl zavražděn. K takovému závěru došli policisté po pitvě a prozkoumání důkazů. Další okolnosti jeho smrti jsou ale stále velmi nejasné, vyšetřovatelé přitom mluví i o nešťastné náhodě. Více v reportáži.


Odsouzený Olmert

Izraelský soud uznal bývalého premiéra Ehuda Olmerta vinným z korupce. Paradoxně ale politik odchází od soudu s pocity vítěze, protože byl odsouzen jen ve vedlejším bodě obžaloby. Naopak dvou stěžejních obvinění, včetně údajného přijímání úplatku, ho soud zprostil. Právě kvůli nim přitom Olmert odešel z funkce premiéra. Jak velkým problémem je korupce pro Izrael? Odpoví analytička Irena Kalhousová.


Nalezená holčička

Šťastný konec má pátrání po třítýdenní unesené holčičce. Německá policie ji našla a zadržela i čtyři její únosce německé národnosti. Dítě je v pořádku a kriminalisty teď zajímá hlavně to, co mohlo být motivem. Více v reportáži.


Čínská opera v Praze

Největší čínský operní soubor se po desítkách let vrací do Prahy. Pekingská opera v Národním divadle představí slavné dílo ze své historie Krvavý útes, které pochází ze 14. století a odehrává se ještě před začátkem letopočtu. Asijští umělci slibují velkou výpravnou podívanou. Liší se nějak čínská opera od té tuzemské? Zeptáme se zpěvačky Feng-yűn Song.


Řekli v Událostech, komentářích

Miroslav Kalousek /TOP 09/, ministr financí, komentuje informace o komunikaci s vyšetřovatelem Mazánkem, které přinesl týdeník Respekt

"Naprosto vylučuji, že bych mu poslal tu SMS, o které mluví pan Kundra, navíc s tím infantilním podpisem. /…/ Předpokládám, že nahrávka existuje. Ať si jí inspekce poslechne a vyhodnotí, že jsem neřekl absolutně nic, co by si mohl kdokoliv vykládat jako nátlak."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín