Sněmovní aritmetika; Hladovějící Tymošenková; Z internetu na festival?

Obsah dílu

Přehrát vše

Sněmovní aritmetika

Koaliční smlouva ODS a TOP 09 s VV je minulostí. Nahradí nejmenší stranu v koalici lidé kolem Karolíny Peake? To ukáže páteční hlasování o důvěře vládě. Mezi tím dál probíhá přepočítávání poslanců, ochotných vládu „institucionálně“ podpořit. Budou ODS a TOP 09 lpět na požadavku, aby se poslanci podporující vládu zavázali podpisem? Nebo nakonec oželí i tuto podmínku, jen aby nebyly nové volby? Debatovat budou Martin Vacek, který podporuje Karolínu Peake, Josef Dobeš z klubu Věcí veřejných, Helena Langšádlová /TOP 09/ a Vojtěch Filip /KSČM/. Nepřehlednou situaci v poslanecké sněmovně okomentuje Josef Kopecký z iDnes.cz.


Hladovějící Tymošenková

Vězněná Julia Tymošenková zahájila hladovku. Na protest proti poltickým represím v zemi a násilí, kterému prý byla ve věznici podrobena. V pondělí požádal manžel Tymošenkové světové státníky v otevřeném dopise, aby zabránili její fyzické likvidaci. Opravdu bývalé premiérce a vůdkyni opozice usiluje současný režim o život? Nesnaží se Tymošenková jen upoutat pozornost kvůli blížícím se parlamentním volbám? Téma pro publicistu Bohdana Kopčáka.


Z internetu na festival?

Jak se z neznámé hudební skupiny stát hvězdou festivalů? Šanci nabízí soutěž Český Youtube Fest. Vítěz internetového hlasování bude moct vystupovat na letních festivalech. Je právě internet tím hlavním místem, kde se mohou prosadit nové kapely? Rozeberme s Jardou Hudcem z internetového magazínu iReport.cz.


Řekli v Událostech, komentářích

Josef Dobeš /za VV/, poslanec, o svém postoji při hlasování o důvěře vládě

"Já budu hlasovat proti vládě v pátek. Jestli tady stavíme vládu na přeběhlících, legitimizujeme korupci, která tady probíhá, namlouvání a přetahování poslanců, to je něco nechutného. Ať se my středopravicoví politici budeme snažit jakkoli, komunisté se jednou k moci dostanou."


Řekli v Událostech, komentářích

Vojtěch Filip /KSČM/, předseda strany, o pozici premiéra Petra Nečase

"Důvěryhodnost premiéra Nečase je nulová. Jestli řekne, že chce institucionální dohodu, pak si nechá od grémia odhlasovat, že institucionální dohodu ani nepotřebuje, tak je to ještě premiér, nebo člověk zmítaný svojí politickou stranou?!"


Řekli v Událostech, komentářích

Helena Langšádlová /TOP 09/, místopředsedkyně strany, komentuje, jestli jsou poslanci VV motivováni k podpoře vlády místy v dozorčích radách

"Já o žádných pobídkách nevím. My se do žádných pobídek rozhodně zapojovat nebudeme. Pro nás je rozhodující, aby tady byla stabilní situace, aby vláda ještě dostala šanci v prosazování svého programu, protože to je náš závazek voličům. My si nepřejeme vládu socialistů s komunisty."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín