2. duben 2012

Obsah dílu

Jak kontrolovat BIS? — Vyhlídky na mír? — Odchod maďarského prezidenta — Klasika pro děti

Části dílu

00:38
Jak kontrolovat BIS?
  V souvislosti se zveřejněnými odposlechy se čím dál častěji skloňuje jméno civilní kontrarozvědky. Podle médií mohly odposlechy Béma a Janouška uniknout do soukromé agentury ABL právě z BIS. Podle týdeníku Euro měl Janoušek kontakty dokonce přímo v kontrarozvědce. Selhává BIS? Drží se její aktivity v zákonných rámcích, nebo překračuje své pravomoci? A jak by měla být kontrolována? Měla by vedle parlamentní kontroly vzniknout nová nepolitická rada, jak navrhuje ČSSD? Debatovat budou Marek Benda /ODS/ a František Bublan /ČSSD/. Do studia přijde také redaktor týdeníku Euro Jan Hrbáček.
  22:22
  Telegraficky
   23:57
   Vyhlídky na mír?
    V Sýrii se rýsuje naděje na mír. Podle zmocněnce pro Sýrii Kofiho Annana přistoupila syrská vláda na naplňování mírového plánu. Jak má plán probíhat? Přistoupila k němu syrská vláda kvůli tlaku mezinárodního společenství, nebo už nemá na další boje sílu? A dá se jejím slibům věřit? Téma pro Rashida Khalila z Iniciativy pro svobodnou Sýrii.
    31:10
    Odchod maďarského prezidenta
     Maďarský prezident Pál Schmitt odstoupil. Podezření, že svoji doktorskou práci opsal, sice dál popírá. Nechce prý ale štěpit maďarskou společnost. Věří Maďaři prezidentově vysvětlení odchodu? Čím si prezident získal silnou podporu vládní strany Fidesz? Téma pro politologa Bohumila Doležala.
     37:05
     Byznys dnes
      39:05
      Klasika pro děti
       Jak přiblížit vážnou hudbu dětem? S novým pokusem přichází projekt Nebojte se klasiky. Jeho autoři sázejí hlavně na příběhy, které jsou ve skladbách ukryty. Může takový způsob nalákat děti ke klasické hudbě? Rozebereme s ředitelem Základní umělecké školy v Praze 10 Jiřím Stárkem.
       Přehrát celé video
       Stopáž48 minut
       Další díl
       3. duben 2012

       Přehled dílů

        

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám