30. březen 2012

Část: Unikátní objev v Kroměříži

Obsah dílu

Kolaps sociálních služeb? — Janouškovy kontakty na BIS? — Efektivnější justice? — Aféra maďarského prezidenta — Unikátní objev v Kroměříži

Části dílu

00:37
Kolaps sociálních služeb?
  Neziskové organizace poskytující sociální služby budou 16. dubna demonstrovat před ministerstvem práce a sociálních věcí. U ministra Drábka totiž neuspěly s žádostí o půl miliardy na dofinancování péče. Bez navýšení dotací přitom podle nich zřejmě budou muset zavřít některé azylové domy, chráněné dílny nebo domovy důchodců. Opravdu hrozí kolaps sociálních služeb? Jak chce ministerstvo situaci řešit? Hostem pořadu bude ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek /TOP 09/ a prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb v České republice Jiří Horecký.
  16:40
  Janouškovy kontakty na BIS?
   Lobbista Roman Janoušek měl údajně kontakty na špičky BIS a dostával od nich informace. Podle serveru Euro.cz to dokazuje nahrávka, kterou má redakce k dispozici. Jak na tuto zprávu reaguje BIS? Zeptáme se mluvčího Jana Šuberta.
   24:10
   Telegraficky
    25:45
    Efektivnější justice?
     Jak zefektivnit českou justici a vyřešit problémy přetížených soudů? Odpověď hledali v Brně se špičkami českého soudnictví premiér Petr Nečas a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Jednou z variant například je, že by část peněz vybraných na soudních poplatcích zůstávala v justici. Soudy by za ně mohly zaměstnat víc lidí na administrativu. Nápad ale může narazit na neochotu ministerstva financí a i premiér je zatím zdrženlivý. Téma probereme s předsedou Nejvyššího správního soudu Josefem Baxou.
     34:25
     Aféra maďarského prezidenta
      Maďarský prezident Pál Schmitt pod tlakem. Kvůli opsané disertační práci přišel včera o doktorský titul. Dnes zrušil celý svůj program včetně schůzky se slovinským ministrem zahraničí. Podnítil tím spekulace o své abdikaci, ke které ho vyzývá opozice i některá média. Odstoupí nakonec maďarský prezident? Téma pro komentátora Luboše Palatu.
      42:28
      Byznys dnes
       44:18
       Unikátní objev v Kroměříži
        Šestice barokních tiskařských matric map je ode dneška k vidění na zámku v Kroměříži. Pocházejí z druhé poloviny 18. století a jsou jedinečným důkazem preciznosti kartografů i mědirytců. Knihovníci je našli náhodou při inventuře. Čím je objev unikátní? Jak podobné matrice vznikaly? A jak fungovaly? Hostem bude Ondřej Zatloukal z Arcidiecézního muzea Kroměříž.
        Přehrát celé video
        Stopáž53 minut
        Další díl
        Události, komentáře týdne

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám