Témata: Jak se vyrovnat s církvemi? ; Řecké dilema; Tajný dokument o Havlovi; Jak zaujmout čtenáře?

Obsah dílu

Přehrát vše

Jak se vyrovnat s církvemi?

Poslanci se vrátili k projednávání zákona o vyrovnání státu s církvemi. Koalice i opozice nezměnily nic na svých postojích, a tak sněmovnu čeká maratón vystoupení. Může přijetí zákona poslanci ještě něco zhatit? V politické debatě se střetnou Marek Benda /ODS/ a Jeroným Tejc /ČSSD/. A jak se na debatu kolem vyrovnání dívá zástupce církví? Do studia přijde generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub.


Řecké dilema

Přijmout tvrdé podmínky, které ale zabezpečí další miliardy eur od věřitelů, nebo raději vyhlásit státní bankrot? Takové dilema teď řeší řečtí politici. Jakému řešení dají přednost? Jak jejich rozhodování ovlivní neustávající protesty v řeckých ulicích? Rozebereme s politologem a publicistou Thomasem Kulidakisem.


Tajný dokument o Havlovi

Nikdy nezveřejněný dokument o Václavu Havlovi a Chartě 77 očima italského novináře. Do Česka ho po šestnácti letech od vzniku přivezl sám autor Gabriele Nissim, který bude i hostem Událostí, komentářů.


Jak zaujmout čtenáře?

Své trailery nemají jen filmy, nově také knihy. Je to ta správná cesta, jak zaujmout potenciální čtenáře a nalákat je ke koupi knihy? Téma pro Jaroslava Císaře ze Svazu českých knihkupců a nakladatelů.


Řekli v Událostech, komentářích

Alena Hanáková /TOP09/, ministryně kultury, o vyrovnání státu s církvemi

"Kdy byl ten správný čas, nebo kdy bude ten správný čas na vyrovnání? Je důležité alespoň začít, protože nevíme, jestli do budoucna nastane čas, který bude finančně lepší, nebo naopak ještě horší. Jsem přesvědčená, že vyrovnání je důležité i v době, kdy je peněz stále méně."


Řekli v Událostech, komentářích

Jeroným Tejc /ČSSD/, předseda poslaneckého klubu strany, o vyrovnání státu s církvemi

"Vláda nechce nadále zveřejnit přesný výčet majetku, který bude vydáván. To je ten největší problém, který máme s tím návrhem zákona. /.../ Další problém je, že může dojít ke zpochybnění restituční tečky."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín