Kalouskovy útoky; Sazka (stále) v sázce? ; Kremelská rošáda; Válečný fotograf Patrick Chauvel

Obsah dílu

Přehrát vše

Kalouskovy útoky

Miroslav Kalousek. Český ministr financí, 1. místopředseda koaliční TOP 09 a také člověk, který na sebe v poslední době strhává pozornost. Svým chováním i výroky. Naposledy se do slovní půtky pustil s europoslanci ODS Ivo Strejčkem a Hynkem Fajmonem. Ti mu vytýkali, že zanedbává své povinnosti ministra na evropské úrovni. Kalousek je označil za bezvýznamné idioty. Za svá slova se později omluvil. Zvládá Miroslav Kalousek funkci ministra financí nejen po odborné, ale i po morální stránce? Měl by být osobně přítomen na všech jednáních ministrů financí EU? Nebo je v pozadí sporů zákulisní boj o vliv na pravici české politické scény? Debatovat budou europoslanec Ivo Strejček /ODS/ a poslanec Stanislav Polčák /STAN-TOP09/. Dění v koalici okomentuje analytička Událostí, komentářů Martina Lustigová.


Sazka (stále) v sázce?

Sazka má nového majitele. Získaly ji společnosti PPF a KKCG za nabídnutou částku 3,81 miliardy korun. Výsledek tendru ale kritizují další silní hráči – skupina Penta, která výběrové řízení na nového majitele považuje za nezákonné a chce ho napadnout u soudu, a také Česká spořitelna. Jak silné argumenty předkládají kritici řízení? Postupoval insolventní správce přesně podle zákona? Téma pro předsedu věřitelského výboru Sazky Josefa Novotného.


Kremelská rošáda

Ruský mocenský tandem Vladimír Putin – Dmitrij Medveděv zřejmě neskončí ani po chystaných volbách. Prezident a premiér největší země světa o víkendu dali vědět, že si jen prohodí své funkce. Jak se na rozhodnutí vládnoucího tandemu dívají Rusové? A co přinesou Rusku další roky pod vládou nedělitelného tandemu? Do Moskvy se spojíme s naším zpravodajem Pavlem Vondrou, ve studiu novinářka Dana Schmidt, která dění v Rusku dlouhodobě sleduje.


Exkluzivní rozhovor

Světoznámý válečný fotograf Patrick Chauvel se v Praze představuje také jako autor knihy. Rozhovor s ním uvidíte na závěr Událostí, komentářů.


Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín