19. srpen 2011

Obsah dílu

Laxní policie? — Bátora štěpí koalici — Výročí nezdařeného puče — Srpen 1968 ruskýma očima — Letní Letná

Části dílu

00:35
Laxní policie?
  Hned čtyři trestní oznámení na lékaře Jaroslava Bartáka podaly jeho bývalé asistentky. Ženy v nich tvrdí, že je lékař sexuálně obtěžoval a fyzicky napadal. Přestože první trestní oznámení leží na polici více než rok, ta nezasáhla. Policejní prezident Perr Lessy teď chce postup svých podřízených prověřit. Jaroslav Barták s verzí bývalým asistentek nesouhlasí a tvrdí, že je obětí spiknutí tajných služeb. Na detaily se zeptáme Jaroslava Bartáka. Do studia přijde náměstek policejního prezidenta Martin Červíček, kterého se zeptáme, proč policie proti Bartákovi nezahájila stíhání po prvním svědectví.
  22:25
  Bátora štěpí koalici
   Úředník Ladislav Bátora dál štěpí koalici. Ministr školství Josef Dobeš /VV/ se sice distancoval od výroků svého podřízeného, TOP 09 to ale nestačí a chce, aby Bátora z resortu odešel. Do té doby odmítají ministři TOP 09 chodit na jednání vlády. Vadí TOP 09 opravdu výroky ministerského úředníka, nebo se snaží brzdit některé ze zákonů, jak tvrdí Věci veřejné? A jak spory uvnitř koalice zvládá řešit premiér Petr Nečas? Kauzu Bátora okomentuje šéfredaktor Respektu Erik Tabery.
   29:53
   Výročí nezdařeného puče
    Chtěli zachránit Sovětský svaz, nakonec ale uspíšili jeho zánik. Přesně před 20 lety se skupina ortodoxních komunistů pokusila o mocenský puč. Do ulic Moskvy vjely tanky, ani ty ale nezabránily konci impéria. Jak zásadní roli sehrál nezdařený puč v osamostatňování se svazových republik? A co znamenal pro skomírající sovětské impérium? Téma pro historika Oldřicha Tůmu z Ústavu pro soudobé dějiny.
    37:28
    Srpen 1968 ruskýma očima
     Mnohem méně už si ale Rusové připomínají jiné výročí. Okupaci Československa v srpnu 1968. Jak se na příchod vojsk na území tehdejšího tzv. spřáteleného státu dívají s odstupem let aktéři tehdejších událostí a jak se k nim staví současná ruská společnost? Rozebereme s kolegou ze zahraniční redakce a bývalým zpravodajem ČT v Rusku Josefem Pazderkou, který editoval knihu Invaze 1968. Ruský pohled.
     46:23
     Letní Letná
      Pražská Letná bude po roce patřit novému cirkusu. Osmý ročník festivalu Letní Letná zahájí francouzský soubor Malabar, který se představí na závěr pořadu.
      Přehrát celé video
      Stopáž53 minut
      Další díl
      Události, komentáře týdne

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám