Dnešní témata: Armádní kauzy; Zločiny proti lidskosti? ; Legendy magické Prahy

Obsah dílu

Přehrát vše

Armádní kauzy

Branný a bezpečnostní výbor sněmovny vyzval místopředsedkyni sněmovny a bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou /TOP 09/, aby v souvislosti s odchodem Miroslava Krejčíka z čela Vojenského zpravodajství před čtyřmi lety odstoupila z veřejných funkcí. Rozhodl se tak poté, co před ním Krejčík vypovídal o okolnostech svého odchodu a armádních zakázkách. Parkanová odstoupit nehodlá. Co vojenská tajná služba věděla o zneužívání veřejných peněz při armádních nákupech? Zeptáme se přímo Miroslava Krejčíka. Co vedlo výbor k tak radikální výzvě? Proč by měla Vlasta Parkanová složit funkce? Čeho se přesně mělo týkat její pochybení? A co na to TOP 09 - strana, které je Parkanová členkou? Hostem bude předseda sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost František Bublan /ČSSD/ a místopředseda téhož výboru Zdeněk Bezecný /TOP 09/. Komentář připojí Jan Gazdík z Mladé fronty DNES.


Zločiny proti lidskosti?

Byly při potlačování protivládních protestů v Libyi spáchané zločiny proti lidskosti? Odpověď bude hledat Mezinárodní trestní soud, který zahájil vyšetřování libyjských masakrů. Zaměří se na Muammara Kaddáfího, některé jeho syny a další vysoce postavené představitele režimu. Oznámil to žalobce haagského tribunálu Luis Moreno-Ocampo. V zemi mezitím pokračují střety vzbouřenců a Kaddáfího jednotek. Jaká jsou šance potrestat libyjské předáky? Bude na Kaddáfího vydán mezinárodní zatykač? Do Tobruku na východ Libye se z Egypta dostal zvláštní zpravodaj ČT Petr Zavadil. Spojíme se s ním živě.


Legendy magické Prahy

Legendy magické Prahy – název nejnovější inscenace Laterny magiky. Dnes má premiéru na Nové scéně Národního divadla. Námět vychází z původního představení Černého divadla Jiřího Srnce a nese i jeho nezaměnitelný rukopis. Staropražské legendy dostaly novou podobu choreografickou, hudební i výtvarnou. Jaké je představení? A čím se liší od toho původního z devadesátých let? Zeptáme se divadelního kritika Vladimíra Hulce.


Řekli v Událostech, komentářích

František Bublan /za ČSSD/, předseda výboru pro obranu a bezpečnost, o jednání výboru s generálem Krejčíkem

„To, co jsme tam slyšeli, se třeba netýkalo konkrétních korupčních jednání. /…/ Indikátorem k té výzvě bylo to, co jsme tam slyšeli… Vztahovalo se to k bývalé ministryni a jsou to docela závažné věci. /…/ Nemohu říct jaké, protože to jednání bylo důvěrné.“


Řekli v Událostech, komentářích

Zdeněk Bezecný /TOP 09/, místopředseda výboru pro obranu a bezpečnost, o jednání výboru s generálem Krejčíkem

„Neslyšel jsem to, kvůli čemu většina poslanců na tom výboru byla a velmi očekávala nové informace, které se týkají armádních zakázek. Slyšel jsem dlouhé komentování dokumentu, který bohužel všichni poslanci neměli k dispozici. Já jsem ten dokument z roku 2007, kde měly být uvedeny skutečnosti, které vedly k odchodu generála Krejčíka, neměl.“


Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín