Vláda v ohrožení? ; Psycholog nebo psychiatr? ; Nacionalisté vs. Kavkazané; Heart Beat 3D

Obsah dílu

Přehrát vše

Vláda v ohrožení?

Korupční kauza na ministerstvu životního prostřední se přenesla na koaliční úroveň. Věci veřejné tlačí na premiéra, aby se vrátil z Bruselu na jednání s vládními partnery. Chtějí, aby řekl, jestli o všem věděl, a pokud ano, proč nijak nereagoval. Sociální demokraté navíc dosáhli svého: sněmovna bude příští týden hlasovat o nedůvěře vládě. Přežije kabinet, který má jako jeden z pilířů programu boj proti korupci, Drobilovu kauzu? A nevrací to ODS do situace, v jaké byla před nástupem Petra Nečase do čela strany? Téma rozebereme s šéfredaktorem Respektu Erikem Taberym a Alexandrem Mitrofanovem, komentátorem Práva.


Psycholog, nebo psychiatr?

Počet školáků, kteří potřebují psychiatrickou péči, roste. Školy se ale často řídí jen posudkem psychologů, jejich diagnóza přitom může být špatná. Jeden příklad za všechny. Psycholog dítěti diagnostikoval autismus, psychiatr ale zjistil, že je „jen“ těžce hyperaktivní. Jde o ojedinělý případ nebo k takovým protichůdným diagnózám dochází často? A chystá ministerstvo školství nějaké změny? Téma pro Jaroslava Matýse, předsedu Asociace dětské a dorostové psychiatrie a pro Janu Zapletalovou, ředitelku Institutu pedagogicko-psychologického poradenství ČR.


Nacionalisté vs. Kavkazané

Ruský premiér Vladimir Putin v každoročním televizním přenosu odpovídal na dotazy „vyvolených“ diváků. Co běžné Rusy zajímalo? Tak třeba, jak předseda vlády vnímá soud s někdejším ropným magnátem Michailem Chodorkovským. Řeč ale přišla i na etnické násilnosti, které v posledních dnech ochromily Moskvu. Na jedné straně stojí Kavkazané, na druhé pak příznivci nacionalismu. Jak vyostřenou situaci zvládá ruská policie? A mohly by násilnosti eskalovat? Nejen o tom se budeme bavit s Karlem Svobodou, analytikem z Asociace pro mezinárodní otázky.


Heart Beat 3D

V Praze má dnes večer premiéru první český hraný celovečerní film natočený v systému 3D – Heart Beat 3D. Režíroval ho Jan Němec, hlavní role se zhostil Jan Budař a hudbu zařídila skupina MIDI LIDI. Je to drama, surrealistická abstrakce nebo černá komedie? Nejen to se dozvíte z exkluzivně natočeného rozhovoru s tvůrcem snímku Janem Němcem. Do studia Událostí, komentářů přijde i filmový kritik Kamil Fila.


Řekli v Událostech, komentářích

Alexandr Mitrofanov, komentátor Práva, o postoji premiéra Petra Nečase ke kauze ministra Drobila

"Podle mého názoru Petr Nečas ztratil to, co bylo největší legitimitou jeho chování, jeho činnosti ve funkci premiéra, morální kredit, který organicky nestrpí žádnou korupci a jakmile zavětří, že něco takového je možné, tak okamžitě koná. Ale on nekonal. Podle mě by proto měl rezignovat."


Řekli v Událostech, komentářích

Erik Tabery, šéfredaktor Respektu, o postoji premiéra Petra Nečase ke kauze ministra Drobila

"Nemyslím, že to je důvod k rezignaci. Premiér nepochybně udělal chybu, měl být důkladnější (…) Myslím, že to je poučení (…) My teď potřebujeme, aby se to někdo snažil změnit. Petr Nečas bude trochu v úzkých, doufejme, že to vyvolá nějaký tlak a chuť k té změně."


Stopáž58 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín