Dnešní témata: Ostré jednání ve sněmovně; Vláda vs odbory; Kdo povládne Praze? ; Americké volby do kongresu; Výstava dua Neprakta – Švandrlík

Obsah dílu

Přehrát vše

Spory o úspory

Spory o vládní úsporná opatření se dál hrotí – opozice kvůli jejich projednávání ve stavu legislativní nouze hrozí stížností u Ústavního soudu. Odbory pak kvůli snižování platů a změně mzdových tarifů chystají stávku. Vláda ale ustupovat nehodlá, podle premiéra Nečase už kompromisů nabídla dost. Prosazuje vláda reformy férově? Hosty úvodu Událostí, komentářů budou předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil, místopředseda poslanců ČSSD Jeroným Tejc a ministr financí a 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. S ním budeme mluvit také o výzvě jeho strany, aby se Petr Nečas kvůli podezření z kartelových praktik pražské ODS vložil do jednání o koalici na magistrátu hlavního města.


Volby v USA

Nejvíc utracených peněz za neprezidentskou volební kampaň v historii naznačuje, že v těchto volbách do Kongresu jde o hodně. Amerika se ještě zdaleka nevzpamatovala z ekonomické krize a lidé teď hlasují o tom, jestli věří Baracku Obamovi, že zemi z marasmu vede správným směrem. Jeho demokraté podle všeho o většinu ve Sněmovně reprezentantů přijdou. Znamenala by republikánská převaha zablokování všech dalších reformních plánů? A jakou roli v americké politice sehrává nové konzervativní protestní hnutí Tea Party? Zeptáme se šéfeditora Prague Post Benjamina Cunninghama.


Neprakta a Švandrlík po 50 letech

V pražské Chodovské tvrzi začíná výstava společné tvorby spisovatele Miloslava Švandrlíka a kreslíře Jiřího Wintra, známého pod přezdívkou Neprakta. Proslavili je hlavně kreslené vtipy pro československý satirický časopis Dikobraz. V čem byl jejich humor specifický? A jak se během normalizace vypořádávali s ideologickým zadáním? Téma pro místopředsedu České unie karikaturistů Ivana Hanouska.


Řekli v Událostech, komentářích

Jaroslav Zavadil, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů k odborářské stávce

„Už je to hotová věc. (…) My jsme dneska rozhodli a v pondělí se řekne přesný termín a forma – tedy jak dlouho bude stávka trvat.“


Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín