Dnešní témata: Jak nezdražit elektřinu; Konec chilského dramatu? ; Co tankujeme? ; Rozhovor s Fareedem Zakariou

Obsah dílu

Přehrát vše

Jak nezdražit elektřinu

Ministr financí Miroslav Kalousek chce zastavit plánované zdražení elektřiny. Vláda by podle něj mohla peníze na vyšší povinné výdaje na obnovitelné zdroje získat z prodeje emisních povolenek. Zachrání tento plán běžného odběratele od zdražení elektřiny? Zeptáme se ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS), jeho stínového protějška Milana Urbana (ČSSD) a redaktorky Hospodářských novin Zuzany Kubátové.


Konec chilského dramatu?

Přípravy na vyproštění 33 horníků zavalených v severochilském dole San José doslova finišují. Úniková šachta už je hotová, stejně tak i její vyztužení. Jak se na cestu na povrch připravují horníci? A jak bude samotné vyprošťování vypadat? Nejen to rozebereme s naším zvláštním zpravodajem v Chile Petrem Zavadilem.


Co tankujeme?

Společnost Acta non verba zveřejnila na internetu seznam čerpacích stanic, které nevyhověly kontrole České obchodní inspekce. Ta se brání, že data nemohla sama zveřejnit. Neumožňuje jí to totiž současná legislativa. Proč musel být seznam vylákán? Téma pro Vojtěcha Razima, ředitele společnosti Acta non verba.


Rozhovor s Fareedem Zakariou

Západ by se neměl zavírat před zbytkem světa a měl by i přes příliv imigrantů a jiných kultur prosazovat principy univerzální demokracie – tvrdí americký politolog, novinář magazínu Newsweek a autor slavné politologické knihy Budoucnost svobody Fareed Zakaria. Přijel i na právě probíhající Forum 2000 a rozhovor s ním natočil redaktor ČT Pavel Vondra.


Řekli v Událostech, komentářích

Martin Kocourek /ODS/, ministr průmyslu a obchodu, k cenám elektřiny

"Máme konkrétně propracovaný plán a můžu říct, že pracujeme s číslem 5,4 pro domácnosti a 7,2 pro průmysl. Zbytek si dopracováváme spoluúčastí státního rozpočtu, případně zdaněním obnovitelných zdrojů."


Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín