9. srpen 2010

Obsah dílu

Po povodni... — Pražské trumfy? — Hvězdný tribunál

Části dílu

00:38
Po povodni...
  Česko zasáhly letos už několikáté záplavy. Tentokrát bleskové povodně řádily hlavně na severu Čech. Škody jsou podle odhadů mnohamiliardové. Na nejpostiženější místa se podíváme živě.
  Zdá se, že záplavy se objevují stále častěji a je třeba s tím počítat. Začínají tak mluvit i politici – podle prezidenta Klause by se mělo zvažovat, jestli vůbec opravovat domy, které jsou zaplavovány opakovaně. A vláda řeší financování – navrhuje strhávat stovku měsíčně každému, kdo platí daně, a z těchto peněz případné povodňové škody platit. Je taková „povodňová daň“ spravedlivá? Jak přesně by měla být nastavená? Nejen o tom budeme mluvit s ministrem vnitra a místopředsedou vlády Radkem Johnem /VV/.
  37:44
  Pražské trumfy?
   Do boje o Prahu v blížících se komunálních volbách vysílají občanští demokraté několik celebrit. Konkrétně hokejového internacionála Petra Břízu nebo hudebníka Jana Kalouska. Ti mají doplnit zaběhnuté straníky. Kdo bude kandidátem na primátora, ODS zatím stále tají. Můžou známé tváře vrátit pražské ODS důvěryhodnost? A mají pro vedení metropole dostatečnou kvalifikaci? Otázky pro šéfa pražské ODS Borise Šťastného a komentátora Reflexu Bohumila Pečinku.
   Přehrát celé video
   Stopáž60 minut
   Další díl
   10. srpen 2010

   Události, komentáře na sociálních sítích

   Napište nám