Dnešní témata: Vyjednávání pokračují, Důchodová reforma, Silnice bez značek

Obsah dílu

Přehrát vše

Vyjednávání pokračují

Vyjednávání o vládní koalici jsou v plném proudu. ODS, TOP 09 a Věci veřejné dolaďují společný program a velmi nesměle se začínají objevovat i první personální požadavky. Strany shodně sice tvrdí, že personální otázky jsou zatím předčasné, už dnes se ale vyjednávací týmy přihlásily o místo šéfa sněmovny. To se nelíbí vítězné ČSSD. Jak jsou jednání daleko? Jsou strany ochotné ke kompromisům? Probereme s předsedou Věcí veřejných Radkem Johnem.


Důchodová reforma

Bez důchodové reformy se Česko neobejde. To tvrdí odborníci už několik let. Dnes představila tzv. Bezděkova komise, poradní expertní tým ministrů financí a sociálních věcí, dva návrhy. Oba počítají se snížením pojistného a zvýšením sazby DPH. Podrobněji v reportáži. Která z variant má větší šanci projít? Jak se k návrhům staví parlamentní strany? Téma pro předsedu Věcí veřejných Radka Johna, 1. místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska a ekonomické experty Martina Kocourka z ODS a Jana Mládka z ČSSD.


Silnice bez značek

Netradiční dopravní systém plánují radní v německém Hamburku. Z několika silnic chtějí odstranit dopravní značení. Proč? Jezdí řidiči bez značek opravdu opatrněji, jak radní tvrdí? Nebo je to jen nevyzkoušený výstřelek? Zeptáme se dopravního experta Roberta Šťastného.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín