11 minut

8. června 2010

Část: 20 let od svobodných voleb

Obsah dílu

Školné na obzoru — Rozpočet pod dohledem — 20 let od svobodných voleb — Zdivočelá země

Části dílu

00:37
Školné na obzoru
Školné na obzoru
    Vyjednávání o programu možné koalice přináší první konkrétní body. Jeden zásadní se rýsuje ve školství – všechny tři strany jsou totiž pro školné na vysokých školách. Dokážou se ale strany dohodnout na jeho podobě? Prosadí tzv. odložené školné? A neztíží školné přístup k terciárnímu vzdělávání? Debatovat ve studiu budou vyjednávači stran pro oblast školství Jan Vitula z TOP 09 a Josef Dobeš z VV.
    23:40
    Rozpočet pod dohledem
    Rozpočet pod dohledem
      Na rozpočet České republiky bude dohlížet Brusel. Stejně tak bude EU kontrolovat rozpočty i zbylých šestadvaceti členů unie. Dohodli se na tom v pondělí večer ministři financí členských zemí. Jak bude kontrola probíhat? Co všechno budou bruselští úředníci chtít vidět? A nerezignuje tímto krokem Česká republika na svoji suverenitu? Rozebereme s náměstkem ministra financí Tomášem Zídkem.
      34:22
      20 let od svobodných voleb
      20 let od svobodných voleb
        Když Češi před týdnem volili, málokdo si asi vzpomněl, že svobodné volby ještě nedávno nebyly samozřejmostí. 8. červen 1990 přinesl zásadní změnu – v Československu proběhly první svobodné volby od roku 1946. A zájem o ně byl mimořádný. K volebním urnám přišlo 96 procent voličů. Jaká panovala atmosféra? A přinesly demokratické volby očekávané výsledky? Téma pro současného místopředsedu Senátu a někdejšího představitele vítězného Občanského fóra Petra Pitharta.
        46:30
        Zdivočelá země
        Zdivočelá země
          Česká televize začíná natáčet další sérii seriálu Zdivočelá země. A do studia proto přijde scenárista Jiří Stránský, podle jehož knižní předlohy seriál vznikl.
          Přehrát celé video
          Události, komentáře - 9. června 2010
          Stopáž60 minut
          Další díl
          9. června 2010

          Přehled dílů

          5304 přehratelných
          Události, komentáře - 16. ledna
          Stopáž63 minut

          16. ledna

          Sněmovna stojí za jmenováním Turka do vlády — Česko má vládu s důvěrou — 57 let od tragické oběti Jana Palacha

          Poslední vysílání 16. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 15. ledna
          Stopáž85 minut

          15. ledna

          Vláda Andreje Babiše získala důvěru sněmovny

          Poslední vysílání 15. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 14. ledna
          Stopáž61 minut

          14. ledna

          Poslanci jednají o důvěře vládě

          Poslední vysílání 14. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 13. ledna
          Stopáž60 minut

          13. ledna

          Sněmovna jedná o důvěře vládě Andreje Babiše — Na Pustevnách vznikají díla z ledu

          Poslední vysílání 13. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 12. ledna
          Stopáž60 minut

          12. ledna

          Filip Turek vládním zmocněncem — Česko v rozpočtovém provizoriu — Zítra začnou poslanci jednat o důvěře vládě

          Poslední vysílání 12. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 9. ledna
          Stopáž60 minut

          9. ledna

          Cesta ministra zahraničí Macinky na Ukrajinu — Írán: bod varu — Sněhová bouře v Evropě

          Poslední vysílání 9. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 8. ledna
          Stopáž60 minut

          8. ledna

          Maicnka zpochybnil nestrannost ústavních soudců — Babišova vláda obnovuje vztahy s Ficovou — Protirežimní protesty v Íránu — Premiéra filmu „Má země v nedohlednu“

          Poslední vysílání 8. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 7. ledna
          Stopáž60 minut

          7. ledna

          Nominace Filipa Turka na post ministra — Spor Hradu s premiérem o ministra ŽP — Projekt „Nenechám se nachytat“

          Poslední vysílání 7. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 6. ledna
          Stopáž60 minut

          6. ledna

          Stanjura: reálný schodek rozpočtu je 250 mld. Kč — Jednání koalice ochotných ve Francii — Tříkrálová sbírka 2026

          Poslední vysílání 6. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 5. ledna
          Stopáž62 minut

          5. ledna

          Vláda schválila své programové prohlášení — Venezuelský prezident před sousedm v USA — Tragédie ve švýcarském středisku Crans-Montana — Hokejová dvacítka postoupila do finále MS

          Poslední vysílání 5. 1. 2026 na ČT24