Dnešní témata: Umělý život?, Koruna Česká x Moravané, Beatles v Praze

Obsah dílu

Přehrát vše

Umělý život?

Vstupujeme do doby nové vědecké revoluce? Nebo se civilizace řítí do sebezničujícího nebezpečí? Rozporuplné reakce a úvahy vyvolává objev amerických vědců, kteří podle svých slov vytvořili umělou buňku. Revolučnost objevu ale zpochybňují někteří jejich kolegové. Odmítají, že by tým kolem Craiga Ventera stvořil umělý život. Jak průlomový pokus vědci provedli? Jsou reálné obavy z jeho zneužití? A zohledňuje současná věda etická pravidla? Téma pro Václava Pačese z Ústavu molekulární genetiky AV ČR a filozofa a bioetika Jana Payna.


Koruna Česká x Moravané

Do dnešního duelu svedl los malé strany, které ale mají velké cíle. Obě usilují o změnu politického uspořádání Česka. Moravané chtějí vytvořit tři spolkové země, Koruna Česká by naopak zavedla konstituční monarchii. Proč? A mohou s takovými plány oslovit dostatek voličů? Debatovat budou předsedové obou stran – Václav Srb a Jiří Novotný. A analytička Martina Lustigová rozebere platy poslanců.


Beatles v Praze

Slavná čtveřice liverpoolských hudebníků dorazila do Prahy. I když jen v podobě voskových figurín. Ty budou jednou z atrakcí výstavy Beatlemánie, která začne v České muzeum hudby v Praze. Podrobnosti v reportáži.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín