Dnešní témata: 48 hodin, Česká pirátská strana versus KSČM, Planeta Eden

Obsah dílu

Přehrát vše

První podezřelý

Hon na potenciálního vraha, který vyděsil New York, trval 48 hodin. Třicetiletého Američana pákistánského původu Fajsala Šahzáda, hlavního podezřelého ze sobotního nezdařeného teroristického útoku na Times Square zatkli vyšetřovatelé na Kennedyho letišti, když se chystal odletět do Dubaje. Už dnes bude stát před americkým soudem a zřejmě skončí za mřížemi. Měl útočník nějaké vazby na teroristické skupiny, nebo jednal na vlastní pěst? Pro nejaktuálnější informace se spojíme s Michalem Kubalem do Washingtonu.


Česká pirátská strana × KSČM

Pokračuje seriál předvolebních duelů, ve kterém se představují strany kandidující do poslanecké sněmovny. Dnes do studia přijde Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany a Vojtěch Filip, lídr KSČM. Proč by měli voliči volit je a ne druhou stranu? Jak by řešili ekonomickou krizi, problémy ve zdravotnictví nebo zahraniční politiku? A s kým by šli po volbách do koalice? To jsou jen některé otázky, na které budou muset politici odpovědět. Analytička České televize Martina Lustigová obě politické strany představí a taky přiblíží, jaký je vlastně vztah mezi Poslaneckou sněmovnou a vládou.


Planeta Eden

Jak si umělci v letech 1948 až 1978 představovali budoucnost? To ukazuje brněnská výstava Planeta Eden, výstava o budoucnosti, která nenastala. Jsou na ní k vidění slavné i zapomenuté plakáty, kostýmy ale i hračky československých umělců a designerů té doby. Hostem poslední části Událostí, komentářů bude kurátor projektu Tomáš Pospiszyl. 


Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín