Dnešní témata: Spor o komiks, Recept na krizi, Malá knížka za velké peníze

Obsah dílu

Přehrát vše

DNEŠNÍ TÉMATA

SPOR O KOMIKS
Práci shání v Česku stále čím dál tím víc lidí. Jen v listopadu jich bylo přes půl milionu. A lepší situace se podle analytiků v následujících měsících nečeká. V prvním čtvrtletí příštího roku plánuje podle průzkumu společnosti Manpower propouštět nejvíce tuzemských podniků od roku 2008. Naposledy se propouštění dotklo i pražského dopravního podniku. Propuštěné zaměstnance teď navíc rozlítila vánoční pozvánka firmy BNV Consulting, která si z odborářů dělá legraci. Jak citlivě oznámit zaměstnancům, že už je podnik nepotřebuje? Je spor o komiks přehnaný, nebo jen pouhou záminkou k obnovení činnosti stávkového výboru? Co přesně odborářům vadí? Téma pro Jiřího Obitka, předsedu odborové organizace DP-Metro, Helenu Mitwallyovou, zástupkyni ředitelky BNV Consulting a Romana Paříka, odborníka na komunikaci a ředitele společnosti GCI Hill & Knowlton.

RECEPT NA KRIZI
Kongres evropských socialistů, který už druhým dnem pokračuje v Praze, navštívil jeden z nejuznávanějších ekonomů současnosti Jeffrey Sachs. A představil recept na to, jak ven z krize. Co je podle něj nutné udělat? Jak pomoci extrémně chudým zemím? A jak snížit riziko klimatických změn? Hostem bude Jeffrey Sachs.

MALÁ KNÍŽKA ZA VELKÉ PENÍZE
Středočeskému kraji se podařilo v Londýně vydražit vzácnou knižní miniaturu z 15. století zobrazující dolování stříbra v Kutné Hoře. V aukční síni Sotheby´s byla kraji přiklepnuta za v přepočtu skoro 17 a půl milionu korun. Chlouba středočeského hejtmana Davida Ratha se už stala terčem kritiky jeho předchůdce Petra Bendla. Proč se miniaturu Středočeský kraj rozhodl koupit? Konzultoval investici s někým dalším? V čem je dílo unikátní? A co s ním bude teď – uvidí ho veřejnost? Z Londýna přímo do studia Událostí, komentářů přijde středočeský hejtman David Rath (ČSSD) a spojíme se také s historikem umění Technické univerzity v Berlíně Jiřím Fajtem.

Stopáž38 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín