Dnešní témata: Veto šrotovnému, Nomimace Barrosa, Pravčický div?

Obsah dílu

Přehrát vše

DNEŠNÍ TÉMATA

VETO ŠROTOVNÉMU
Prezident Václav Klaus řekl dnes NE šrotovnému. Svým vetem totiž vystavil STOP balíčku protikrizových opatření, který byl výsledkem kompromisu mezi ČSSD a ODS. Právě tzv. šrotovné považuje prezident za nejproblematičtější prvek, který diskriminuje ostatní odvětví. Zatímco reprezentanti automobilového průmyslu prezidentův krok kritizují, mnozí ekonomové tleskají. Dají poslanci dohromady dostatek hlasů, aby přehlasovali veto prezidenta? A proč by mělo Česko šrotovné zavést, když se podle expertů ve většině zemí neosvědčilo? V Událostech, komentářích přivítáme Radka Špicara, poradce Svazu průmyslu a dopravy ČR a zástupce Škody Auto. V politické debatě se potkají Michal Doktor /ODS/ a ředitel Masarykovy dělnické akademie Jan Mládek.

NOMINACE BARROSA
José Manuel Barroso získal znovu oficiální nominaci na prestižní job - post předsedy Evropské komise. Svoji podporu mu vyjádřily členské země Evropské unie. Vše ale musí ještě odsouhlasit europoslanci. Jaké jsou ambice a limity dosavadního šéfa evropské exekutivy v příštím období? V čem byl úspěšný a co naopak vadí jeho kritikům? Téma pro bývalého českého eurokomisaře Pavla Teličku, který vstoupí v živém vstupu z Bruselu.

PRAVČICKÝ DIV?
Česko je v semifinále ankety o sedm přírodních divů světa. A to díky Pravčické bráně, symbolu Českého Švýcarska. Dostala se do osmdesátky semifinalistů, ze kterých odborná porota vybere necelých třicet objektů. O vítězné sedmičce pak rozhodne veřejné hlasování. Jaké má brána šance na úspěch? Zeptáme se Radka Vonky z obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko.

Stopáž38 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín