Trosky Airbusu nalezeny? ; Známe vrahy; Prýgl bez vody

Obsah dílu

Přehrát vše

DNEŠNÍ TÉMATA

TROSKY AIRBUSU NALEZENY?
Záhadné zmizení letadla Airbus A330 letecké polečnosti Air France začíná získávat konkrétnější obrysy. Brazilské vojenské letectvo oznámilo, že její vojáci našli uprostřed Atlantiku trosky letadla. Zatím sice nepotvrdili, že pocházejí právě ze zmizelého Airbusu, ale je to víc než pravděpodobné. Jak pátrání po zmizelých letadlech probíhá? Co všechno potřebují specialisté vědět, aby dali dohromady rekonstrukci celé tragédie? Bude vůbec někdy možné říct, co přesně se stalo? Zeptáme se dopravního pilota Richarda Santuse. Zpravodajky České televize Barbory Šámalové se do Francie zeptáme, jak zprávy o nalezení trosek prožívají rodiny obětí katastrofy a jestli ví něco nového o pasažérech, kteří byli na palubě.  

ZNÁME VRAHY
Čeští policisté našli viníky jednoho z největších masakrů po druhé světové válce. Během června 1945 Československá armáda soustředila v kasárnách v Postoloprtech tisíce Němců. Víc než sedm set z nich někdo bez soudu zastřelil, včetně pěti chlapců. Rozkaz k jejich zastřelení prý dal štábní kapitán Vojtěch Černý, pachatelem dalších tří vražd byl údajně policejní velitel Bohuslav Marek. Dají se ještě objevit materiály, které by pomohly objasnit události spojené s poválečným odsunem Němců? Zeptáme se historika Prokopa Tomka a ředitele Sudetoněmecké kanceláře Praha Petera Bartona.  

PRÝGL BEZ VODY
Poprvé po 70 letech klesne hladina brněnské přehrady na své historické minimum. Vodohospodáři ji chtějí zbavit nebezpečných sinic, které vodu v nádrži pravidelně kazí a kvůli kterým si lidé o koupání v nádrži už několik let mohou jen nechat zdát. Za odměnu se jim ale naskytne unikátní podívaná. Ustupující voda totiž odkryje místa, která byla desítky let pod vodou, třeba zatopenou část obce Kníničky, která brněnské přehradě dala původní jméno. Projekt za čtvrt miliardy korun zaplatí evropské peníze. Kdy by čištění přehrady mohlo skončit a na jak dlouho by mělo přehradě pomoct? Mají si lidé dávat na něco pozor? V poslední části Událostí komentářů se zeptáme ředitele závodu Dyje, povodí Moravy Radima Světlíka. 

Stopáž38 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín