Dnešní témata: Záhadné zmizení; Největší bankrot v historii; Speciál – Evropské volby

Obsah dílu

Přehrát vše

DNEŠNÍ TÉMATA

ZÁHADNÉ ZMIZENÍ
Nad Atlantikem zmizelo letadlo s 288 lidmi na palubě. Stroj Airbus A-330 společnosti Air France mířil z Ria de Janeira do Paříže. Z obrazovek radarů zmizel po necelých čtyřech hodinách letu a navázat s ním spojení už se nepodařilo. Co neštěstí způsobilo se zatím neví - jednou z možných verzí je, že letoun nezvládl zásah silným bleskem. Jak je možné, že letadlo zmizí z radaru a co se s ním mohlo stát? Existují ještě vůbec nějaké šance na záchranu? Zeptáme se prvního hosta komentovaných Událostí Karla Mündela, kapitána Airbusu A320. Na pařížském letišti Charlese de Gaulla je zpravodajka České televize Barbora Šámalová. Zeptáme se jí na nejnovější posun v pátrání a na to jak v praxi funguje péče o příbuzné a známé lidí, kteří měli spojem přiletět. 

NEJVĚTŠÍ BANKROT V HISTORII
Největší americká automobilka General Motors a kdysi největší výrobce aut na světě vyhlásila bankrot - třetí největší v americké historii. Skončí 14 továren a ze čtvrt milionu zaměstnanců jich až 25 tisíc přijde o práci. Vláda za firmu uhradí dluhy z minulosti za 50 miliard dolarů, na oplátku v nové firmě získá 60ti procentní podíl. Co v následujících týdnech a měsících automobilku General Motors čeká? A co si od bankrotu firmy slibuje stát? Stabilizuje se automobilový průmysl, nebo do něj potečou další miliardy dolarů daňových poplatníků? V živém vstupu se do Detroitu spojíme se zpravodajem České televize Michalem Kubalem.  

SPECIÁL – EVROPSKÉ VOLBY
Dnes naposledy přivítáme v Událostech, komentářích kandidáty, kteří se budou ucházet o zvolení do Evropského parlamentu. Hosty budou lídři pěti politických seskupení - Jiří Pekárek ze Strany soukromníků ČR, Neela Winkelmannová za hnutí Zelených, Tomáš Vandas z Dělnické strany, Roman Škrabánek za politické hnutí Nezávislí a Jiří Havel ze sociální demokracie.

Stopáž38 minut
Rok výroby 2009
 ST
ŽánrMagazín