(Ne)diskriminace českých žen, sjezd KDU-ČSL a 50 egyptských let.

Obsah dílu

Přehrát vše

Téma: (Ne)diskriminace českých žen
Hosté: Daniela Světlíková, advokátka A. Bašovské
Michaela Marksová-Tominová, Ministerstvo práce a sociálních věcí
Štěpán Jurajda, ekonom, institut CERGE

Téma: Lidovci na sjezdu
Hosté: Pavel Severa předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL
Martina Lustigová, politoložka, analytička Událostí, komentářů
Erik Tabery, zástupce šéfredaktora, časopis Respekt

Téma: 50 egyptských let
Host: prof. Ladislav Bareš, ředitel, Český egyptologický ústav FF UK


DISKRIMINACE V ZAMĚSTNÁNÍ?

Jsou u nás lidé v zaměstnání diskriminováni kvůli pohlaví? V jednom z případů, který se dostal až před soud – žaloba bývalé diplomatky Adriany Bašovské na Ministerstvo zahraničních věcí - nepotvrdila soudkyně odvolacího Městského soudu v Praze pravdivost tohoto tvrzení. Na podrobnosti k případu se zeptáme advokátky Bašovské Daniely Světlíkové.


LIDOVCI V PARDUBICÍCH

Delegáti vládní KDU-ČSL se o víkendu sjedou do Pardubic. Sjezd je plánován jako nevolební, řešit by se měly hlavně otázky programu. Mluvit se bude i o blížících se krajských a senátních volbách a také o volbách do Evropského parlamentu. Co od setkání očekává předseda poslaneckého klubu Pavel Severa? Do studia přijdou i analytici Erik Tabery (Respekt) a Martina Lustigová (ČT).


ČESKÁ EGYPTOLOGIE SLAVÍ

Český egyptologický ústav letos slaví 50. let od svého založení a ke kulatinám si v průběhu roku nadělí celou řadu akcí. Ode dneška je pro veřejnost otevřena výstava Odkrývání starého Egypta v Lichtenštejnském paláci. Co vše tam uvidíte? Proč jsou zrovna čeští egyptologové tak úspěšní? Budeme se ptát ředitele Egyptologického ústavu FF UK profesora Ladislava Bareše.


Stopáž38 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3
ŽánrMagazín