Komentované zpravodajství České televize. Aktéři klíčových událostí odpovídají na aktuální otázky.

Obsah dílu

Přehrát vše

Na českých hranicích se slavil vstup České republiky do schengenského prostoru. Ty hlavní oslavy se uskutečnily v pátek na česko-polsko-německém trojzemí. Na hraniční přechody Žitava – Friedensstrasse – Hrádek nad Nisou kromě českého premiéra Mirka Topolánka dorazila německá kancléřka Angela Merkelová, šéf polské vlády Donald Tusk a předseda Evropské komise José Barroso.

Informaci o tom, jak probíhaly oslavy rozšíření schengenského prostoru a jak vypadal první den bez pasových kontrol přinese přímo z Trojzemí zpravodajka Hana Scharffová a vedoucí evropské redakce deníku Kurier Margaretha Kopeinig.

Václav Klaus, současná hlava státu, znovu odmítl výzvu, aby se zúčastnil televizní debaty se svým jediným protikandidátem. Uznává, že veřejnost má právo znát osobnost a názory adeptů na nejvyšší ústavní funkci. Na dopis šéfa ČSSD Jiřího Paroubka, který ho k účasti v duelu vyzval, však prezident odpověděl, že jen pár desítek minut televizní debaty k tomu nestačí. Paroubek považuje Klausovu reakci za výmluvu. Komentovat bude novinář Bohumil Pečinka z Reflexu a telefonicky se připojí Jan Jirák z Katedra mediálních studií Fakulty sociálních věd UK.
O tom, že i ve věznici lze vykonávat charitu, pohovoří ve studiu farářka Náboženské obce Církve československé husitské v Teplicích Daniela Zdislava Klimešová.
ČT24 v pátek 21. prosince ve 21:00 hod.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrMagazín