Hrdinové seriálu

Hrdinové seriálu jako kdyby sami podléhali svodům těch reklamních obrazů, jež tvoří. Jejich práce je vyvolat v publiku touhu, naději, že zakoupení něčeho přinese nějaké jiné uspokojení než to prchavé vlastnické, a jejich životy pohánějí podobné touhy, jež jsou nutně podobným způsobem zklamávány.

Jon Hamm
Jon Hamm

Don Draper

Ve středu tohoto světa stojí mimořádně talentovaný reklamní kreativec Don Draper. Jeho úspěch spočívá i v tom, že utíká sám před sebou, skrývá před ostatními svou minulost a chce se jí zbavit. Zároveň je sám ideální spotřebitel, nutkavě zkouší různé ženy i různé styly. Je to velmi empaticky vykreslený antihrdina, dostatečně okouzlující, aby člověk zaujatě sledoval jeho osudy, dostatečně rozporný, aby se k němu dokázal vztáhnout jako k živé bytosti, která uvnitř prožívá podobné konflikty.


Elisabeth Mossová
Elisabeth Mossová

Peggy Olsonová

Talentovaná textařka Peggy Olsonová se jen s obtížemi prosazuje v mužském světě. Daří se jí to, ale pořád trpí samotou a výčitkami.


John Slattery
John Slattery

Roger Sterling

Požitkář a pohodář Roger Sterling se zubí na svět a rozhazuje suché fóry, jeho hédonismus ale nabývá zničujících rozměrů.


Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser

Pete Campbell

Únavný šprt Pete Campbell se úporně snaží, ale nikdy se mu nedaří tak, jak by si přál, věci se vždycky nějak vymknou.


Christina Hendricksová
Christina Hendricksová

Joan Holowayová

Joan je stmelujícím prvkem ve firmě. Coby hlavní asistentka, která má na povel chod administrativy, dokáže s osobitým stylem vyřešit takřka každý problém. Je také objektem zájmu mnoha mužů.


January Jonesová
January Jonesová

Betty Draperová

Betty představuje typickou znuděnou paničku, která má vše, nač si vzpomene, ale přesto není šťastná.


Ti lidé před sebe staví cíle a třeba jich i dosáhnou, předmět touhy ale vždycky odskočí někam za horizont, aby byl důvod běžet dál, nezastavovat se, protože jinak by hrozilo, že se jejich život zhroutí. Rozumějí potřebě iluzí a umějí je prodat.