Zábavná literární revue, v níž se moderátoři J. Schmid a J. Lukeš zamýšlejí nad světovou proslulostí Franze Kafky. Jak se s tím vyrovnáváme doma, osmdesát let po jeho smrti?

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V minulém dílu moderátoři J. Schmid a J. Lukeš otevřeli právě vydaný světový Atlas literatury od Malcoma Bradburyho a zjistili, že samostatnou kapitolu tu má jediný spisovatel pocházející z Čech.

Je to Franz Kafka, od jehož smrti uplyne letos osmdesát let.

Z „Kafkovy Prahy“, jak se kapitola jmenuje, se léty stal emblém, který začal žít svým vlastním životem.

A to v rozpětí od prodeje suvenýrů, přes různé pokusy přiživit se na jeho jméně, až po seriózní práci literárních vědců.

Jejich produktem je především edice Díla Franze Kafky, z jejíž proponovaných třinácti svazků je už vydáno deset.

Vstoupíme tedy do Kafkova světa z hlediska nejnovějších znalostí jeho tvorby.

Pozváni do Literární revue 333 jsou především spisovatelé, překladatelé a vydavatelé, kteří patří ke „kafkologům“ – Alena Wagnerová, Josef Čermák, Marek Nekula, Jiří Stromšík, Alexej Kusák, Milena Tučná a další osobnosti.

Do antikvariátu Ztichlá klika zavítáme za Janem Placákem, sběratelem a milovníkem Franze Kafky. Letošní jubilant Jan Klusák se Kafkou inspiroval hned ve svých počátcích, připomene nám to svými vzpomínkami i hudbou.

V rubrice Čteme a doporučujeme se s námi moderátoři podělí o své čtenářské zážitky, chybět nebudou ani pravidelné rubriky – Štafle, Šotek, Dobrá zpráva a Hádanka v podobě literární přesmyčky.

Stopáž57 minut
Rok výroby 2004
 P ST
ŽánrMagazín