Zábavná literární revue, v níž si moderátoři Jan Lukeš a Jan Schmid budou povídat s Václavem Havlem o tom, jak prezidentská léta změnila jeho pohled na život a tvorbu a zda jako spisovatel chce začít úplně znova a odjinud

Encyklopedické heslo uvádí pod jeho jménem dlouhý výčet profesí – na počátku je chemický laborant, následuje student večerního gymnázia, básník, studující ekonomické fakulty ČVUT, kritik a esejista, dramatik, jevištní technik…a končí prezident ČSSR, ČSFR, ČR, penzista. Asi je každému hned jasné, koho si moderátoři Jan Schmid s Janem Lukešem pozvali do Literární revue 333.

„Začínající spisovatel“ Václav Havel, tak zní téma červnového dílu. Východiskem k němu byla úvaha, že po více než třináctiletém, bezmála nepřetržitém prezidentování se Václav Havel stal pro nejméně jednu novou generaci takřka výhradně politikem. Nezmizela pro ni – a možná nejen pro ni – za tváří veřejného činitele jeho tvůrčí identita? A jaká je vůbec dnes váha spisovatelského díla Václava Havla? Rezonuje ještě čtenářsky či divácky? Své představy a plány nám představí především sám Václav Havel, o jeho minulosti, působení a tvůrčím i osobním vlivu budou hovořit jeho přátelé a souputníci. Mezi pozvanými jsou Karel Schwarzenberg, editor Jan Šulc, spisovatel Josef Topol, básnířka Viola Fischerová, architekt Miroslav Masák, herečka Marie Málková, režisér Andrej Krob, historička umění Anna Fárová a fotograf Karel Cudlín.

Stopáž57 minut
Rok výroby 2003
 ST 4:3
ŽánrMagazín