Zpěvačka a herečka Lucia Piussi se skifařkou, olympioničkou Miroslavou Knapkovou v baru u Michala Prokopa. Režie J. Lacina

Miroslava Knapková je ve svém sportu, tedy veslování, fenoménem už mnoho let. Na kontě má tři titulu mistryně Evropy, jeden titul mistryně světa, vítězství ve světovém poháru a především zlatou olympijskou medaili z Londýna. Veslovat přitom začala poměrně pozdě – až v devatenácti letech, ačkoliv pochází z veslařské rodiny. Do té doby se věnovala atletice. Za rok získala i cenu Jiřího Gutha-Jarkovského, což je nejvyšší ocenění Českého olympijského výboru.

Zpěvačka a textařka slovenské skupiny Živé kvety Lucia Piussi reprezentuje významnou část slovenské kulturní scény posledních dvaceti let. Vystudovala scenáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě, ale uplatnila se především jako herečka známého alternativního divadla Stoka. Vedle hudební kariéry rozjela i kariéru literární. Stejně jako její sestra Zuzana, která je filmovou dokumentaristkou, se velmi přímočaře a kriticky vyjadřuje ke stavu současné slovenské společnosti.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST HD