60 Vendula Svobodová, ředitelka nadace Kapka naděje a Zdeněk Hostomský, ředitel Ústavu organické chemie a biochemie v baru u Michala Prokopa. Režie J. Lacina

Zdeněk Hostomský patří mezi špičkové vědce, kterým se podařilo uspět ve Spojených státech. Přesto se vrátil do své rodné vlasti, aby se postavil do čela Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd. Ten proslavil svými četnými patenty na léky na AIDS Antonín Holý. Zdeněk Hostomský si s sebou přináší americký způsob uvažování. V něm, mimo jiné, chybí místo pro zaručený plat a stravenky, které označuje za pozůstatky minulého režimu. V Americe dlouhodobě řídil výzkum léků proti rakovině v největší farmaceutické firmě světa Pfizer.

Na první pohled se může zdát, že Vendula Svobodová přichází z jiného světa. Bulvárem obletovaná vdova po hudebním skladateli Karla Svobodovi má však na poli boje s rakovinou nemalé zásluhy. Poté, co jí na leukémii zemřela dcera, založila Nadační fond Kapka naděje, který už třináctým rokem podporuje vybavení lékařských pracovišť, jež se boji s touto zákeřnou chorobou věnují. O světě showbyznysu se vyjadřuje s odstupem, přestože se stala jeho velmi viditelnou součástí.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST HD