60 Ředitelka Divadla Na zábradlí Doubravka Svobodová s ředitelkou Dejvického divadla Evou Kejkrtovou Měřičkovou v baru u Michala Prokopa. Režie Jan Lacina

Jedna z nejdéle sloužících ředitelek českých divadel momentálně mění zaměstnání. Doubravka Svobodová letos opouští Divadlo Na Zábradlí, kam před dvaceti lety přišla společně s uměleckým šéfem Petrem Léblem. Už v 80. letech na sebe upozornila jako šéfová experimentální scény Divadla V Řeznické v Praze. Za svého působení v divadle se stala veteránkou permanentního politického boje o postavení pražské kultury, a to zdaleka nejen té divadelní. Nyní odchází na místo děkanky divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze, kde dlouhá léta učila na katedře produkce.

I Eva Kejkrtová Měřičková je dvacet let ředitelkou divadla, které dokonce sama zakládala. Za dvacet let jej vyprofilovala jako nejprestižnější současnou divadelní scénu u nás. Divadlo se nachází v Dejvicích a je kulturní chloubou Prahy 6. Reprezentují ho totiž taková jména současného divadla, jako herec Ivan Trojan, či umělecký šéf Miroslav Krobot. Divadlu se podařilo během dvaceti let pětkrát získat cenu Alfréda Radoka jako divadlu roku, řadou obdobně významných ocenění se ale mohou pyšnit i jednotliví členové jeho souboru.

Stopáž29 minut
Rok výroby 2013
 P ST HD