60 Profesor politologie Michael Kraus a Vojtěch Eliáš, prezident pražské Arcidiecézní charity, v baru u Michala Prokopa. Režie J. Lacina

Michael Kraus pochází z pěti dětí, z nichž kromě bratra Jana Krause, populárního českého herce a moderátora, všichni ostatní odešli do zahraničí. On sám odcestoval v roce 1969. Ve Spojených státech vystudoval historii, politologii a mezinárodní vztahy na několika prestižních univerzitách a těmto disciplínám se věnuje dodnes jako vysokoškolský pedagog. Vedle toho se zapojil také do našeho politického dění – poprvé v roce 1992 jako poradce Československé televize při parlamentních volbách, naposledy jako člen volebního týmu prezidentského kandidáta Jana Švejnara ve volbách roku 2008.

Vojtěch Eliáš je také z velké rodiny, vyrůstal spolu s pěti sestrami. Jeho rozhodnutí dát se ještě za totality na kněžskou dráhu poznamenalo svým způsobem celou rodinu. Vykonávat kněžský úřad však začal až ve svobodných poměrech, které mu mimo jiné umožnily vystudovat také Salesiánskou univerzitu v Římě. Po návratu do Česka se věnoval vedle kněžské, také pedagogické činnosti. Později působil jako proděkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy, dnes je prezidentem Arcidiecézní charity Praha a také biskupským vikářem Arcibiskupství pražského.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST