60 Skladatelka, zpěvačka a harmonikářka Radůza s hudebníkem a kapelníkem Šimonem Ornestem v baru u Michala Prokopa. Režie J. Lacina

Pokud byste vyslovili její skutečné jméno, tedy Radka Vranková, prakticky nikdo nebude vědět, o koho jde. Ačkoli jde o velmi známou zpěvačku, multiinstrumentalistku a skladatelku. K profesionální hudební kariéře jí dostrkala zpěvačka Zuzana Navarová, která ji kdysi objevila na ulici. Jako dítě se stěhovala z místa na místo, neboť je dcerou dvou vojáků z povolání. V jejích knížkách a povídkách, které píše vedle písniček, se objevují i vzpomínky na dětství trávené s babičkou a dědečkem. Ve světě showbyznysu je výjimečnou postavou, která si jde svou vlastní cestou, nedává si vnutit pravidla branže, a přesto je komerčně úspěšná. Samostatná matka dvou malých dětí, zpěvačka, ale také hudební vydavatelka, se proslavila jako Radúza.

Naopak Šimon Ornest pochází z výsostně umělecké rodiny. Oba jeho rodiče jsou známí čeští herci, ale v rodokmenu má řadu dalších významných kulturních osobností – básníky, divadelníky, literáty. On sám se vyučil řemeslu – uměleckému řezbářství a ke své současné hudební profesi se dostal díky práci vychovatele v pražském Jedličkově ústavu. Tady před léty založil mimořádné hudební těleso, které postupně zprofesionalizoval. Z původně charitativního projektu vyrostla mnohohlavá kapela, s kterou dnes objíždí Českou republiku a s níž vystupují s ní stálice českého showbyznysu jako Dan Bárta, David Koller nebo Ksindl X. Ta kapela se jmenuje The Tap Tap Orchestra.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST