60 Teolog, ekonom a herec Jan Lamser s hercem a fotografem Jaroslavem Achabem Haidlerem v baru u Michala Prokopa. Režie Jan Lacina

an Lamser je sice šéf jedné z velkých tuzemských bank, ale zároveň si dělá doktorát z teologie a studuje i divadelní fakultu. Výjimečný je u něj i fakt, že už šestnáct let působí v představenstvu Československé obchodní banky, tedy v pozici, kde se lidé často obměňují. Ačkoli je vysokým manažerem, své postavení nedává najevo ani chováním, ani způsobem oblékání. Je také vášnivý šachista, muž, který rád hovoří o svobodě, píše eseje o vinně a nevině bank za současný stav světa a podle vlastních slov přemýšlí, jak spojit bankovnictví se štěstím.

Jaroslav Achab Haidler je nepřehlédnutelná figura kulturního a veřejného života v Ústí nad Labem. Dlouholetý herec místního Činoherního studia, kterému třináct let šéfoval také jako ředitel, je také překladatelem, znalcem a vášnivým popularizátorem judaismu a nesmlouvavým kritikem politických poměrů na severu Čech. Dlouhá léta strávil na studiích v Brně, kde se také poprvé dostal k divadlu – nejprve jako kulisák v Divadle bratří Mrštíků. Profesionálním hercem se stal až v roce 1989, díky hereckému angažmá v Ústí nad Labem. Už léta se zabývá dokumentací židovských hřbitovů v Čechách a na Moravě.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST