Ředitel Českého centra v Paříži Michael Wellner-Pospíšil a profesionální rybář a moderátor Jakub Vágner v baru u Michala Prokopa

Michael Wellner Pospíšil si na nudný život stěžovat nemůže. Začínal jako dětský herec ve filmech slavných režisérů Vojtěcha Jasného či Karla Zemana, později studoval dokumentární režii na FAMU, v roce 1980 ji absolvoval a vzápětí odešel do Francie, kde se dvacet let živil jako filmař a novinář. V roce 2000 se stal šéfem Českého centra v Paříži, které propaguje především českou kulturu. Tentýž úkol na sebe vzápětí vzal jako šéf Českého centra v Bulharsku, později se stal generálním ředitelem všech Českých center ve světě a nyní působí opět v Paříži. Michael Wellner Pospíšil je také rytíř francouzského řádu umění a literatury, příznivec francouzské kuchyně i stolování a – vášnivý rybář.

Jakub Vágner se během posledních let stal ikonou sportovního rybaření. Jeho tvář můžete vidět vyfocenou s kolosálními úlovky sladkovodních ryb z řek a jezer celého světa. Za svým rybářským snem šel tak urputně, až se dopracoval k vlastní sérii dokumentů na slavné americké televizní stanici National Geographic a dokonce se stal jedním z nemnoha Čechů pozvaných do prestižní televizní show moderátora Jaye Lenoa. Přitom původně z něj chtěl mít jeho otec, známý kapelník Karel Vágner, muzikanta. Nestalo se, a tak tento výrazný třicetiletý muž brázdí svět, loví ryby a vozí si domů, kromě rekordů, reportáží a fotografií, také exotické choroby.

Jakub Vágner
rybář

Jakub Vágner

* 24. 12. 1981


Stopáž28 minut
Rok výroby 2012
 P ST