Analytik, překladatel a předseda České pirátské strany Ivan Bartoš s výtvarným umělcem Krištofem Kinterou v baru u Michala Prokopa

Krištof Kintera patří mezi nejvýraznější výtvarné umělce současné doby. Zabývá se převážně konceptuálním uměním. Jeho originální sochy a objekty se často hýbou, mluví, křičí, zpívají, nebo dokonce tlučou hlavou o zeď. Čiší z nich hravost a manuální zručnost jejich autora, kterého právě z těchto důvodů přizval kolega David Černý, aby mu pomohl rozhýbat slavnou bruselskou Entropu. Trojnásobný nominant na Cenu Jindřicha Chalupeckého se dnes blíží čtyřicítce a stále více přemýšlí o budoucnosti světa, do kterého přivedl své dvě malé děti.

Leccos nasvědčuje tomu, že naši společnost 21. století čekají velké změny. Globalizovaný svět propojený digitálními informačními technologiemi generuje nová témata, názory, konflikty. Jejich představiteli se v polední době stávají ať už neformální komunity jako třeba mezinárodní hnutí Anonymous, nebo formální komunity, jakou se stala Česká pirátská strana. V jejím čele stojí Ivan Bartoš, vystudovaný informatik a knihovník s doktorátem filozofie, propagátor svobody internetu a bojovník proti mezinárodní smlouvě ACTA, ale také příležitostný muzikant.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2012
 P ST