Restauratér a dobrodruh Jánko Martinkovič s lékařem a spoluzakladatelem rozvojové společnosti SIRIRI Marcelem Drlíkem v baru u Michala Prokopa

Marcel Drlík patří k lidem, kterým se podaří naplnit životní sen. Už na studiích medicíny v 90. letech se začal intenzivně připravovat na lékařskou misi v Africe. S pomocí řádu karmelitánů se mu to posléze podařilo a tak od roku 2000 navštívil celkem pětkrát Středoafrickou republiku. Pracoval tam ve státních nemocnicích často jako vůbec jediný lékař na místě a v podmínkách, které ani lékaři ani pacienti u nás vůbec nedovedou představit. Kromě vzpomínek a trvalé posedlosti Afrikou z jeho pobytu vzešla ještě obecně prospěná společnost SIRIRI, která podporuje studium afrických lékařů. Dnes pracuje jako dětský lékař Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Dobrodruh a bonviván Janko Martinkovič také strávil několik let v srdci Afriky. Jako manažer a překladatel zajišťoval tým geologů, kteří zkoumali naleziště ropy v Kamerunu. Jeho spektrum zájmů je ovšem podstatně širší. Začínal jako adept herectví, později se objevil jako zpěvák ve slavném muzikálu brněnského HaDivadla Hvězdy na vrbě, působil jako manažer kabaretu Komediograf, ve kterém začínali dnes populární herci Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Marek Daniel či Josef Polášek. Dnes se věnuje podnikání v pohostinství. Jeho brněnská restaurace se umístila v prestižním žebříčku gastronomického průvodce jako druhá nejlepší u nás.

Stopáž38 minut
Rok výroby 2011
 P ST