Poslanec, bývalý člen a spoluzakladatel ODS Michal Doktor s Davidem Ondráčkou, ředitelem protikorupční organizace Transparency International v baru u Michala Prokopa

David Ondráčka na sebe vzal nelehké břímě, když se postavil do čela Transparency International, která je nejvýznamnější organizací, bojující u nás proti politické korupci a dozírající na průhlednost veřejných zakázek. Jde o českou pobočku, která je součástí rozvinuté sítě po celém světě. Vystudovaný politolog a ekonom David Ondráčka, který sbíral zkušenosti i na univerzitách v Maďarsku a ve Spojených státech, bývá častým hostem mediálních debat, ale také členem různých poradních orgánů vlády při tvorbě antikorupčních opatření a zákonů.

Michal Doktor patří k zakládajícím členům ODS, strany, ze které letos po dvaceti letech vystoupil a bouchnul za sebou rázně dveřmi. Důvodem k tomuto kroku bylo rozhodnutí premiéra a předsedy ODS Nečase jmenovat novým ministrem průmyslu a obchodu jeho stranického rivala z jižních Čech, Martina Kubu. Těžko hodnotit, zda šlo o tu pověstnou poslední kapku, kterou přetekl pohár trpělivosti s neúnosnou situací ve straně, nebo šlo spíš o gesto zhrzenosti z nenaplněných politických ambic – neboť právě Michal Doktor byl očekávaným adeptem na totéž ministerské křeslo. Každopádně tohoto čtyřnásobného poslance při posledních volbách voliči poslali z nevolitelného sedmého místa na kandidátce na místo první.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2011
 P ST