Architekt a designer Bořek Šípek s pedagogem, porodníkem a primátorem Prahy Bohuslavem Svobodou v baru u Michala Prokopa

Bohuslav Svoboda strávil většinu svého profesního života jako porodník a později i vysokoškolský pedagog. Byl také prvním prezidentem České lékařské komory, náměstkem a krátce i ředitelem Fakultní nemocnice v Praze na Vinohradech a také děkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. O překvapení se postaralo především jeho nečekané nominování na primátora hlavního města vnitřními problémy zmítanou ODS před loňskými komunálními volbami v Praze. Záměr neztratit vládu nad Prahou jí sice vyšel, ale vzbudil velkou nevoli Pražanů. Takhle zahájil Bohuslav Svoboda svoji – dosti opožděnou – politickou dráhu jako pražský primátor – díky problematické koalici ODS s ČSSD.

Bořek Šípek se už v osmnácti letech, krátce po sovětské invazi do Československa, rozhodl emigrovat. V Německu vystudoval architekturu a později i filozofii, poté se ale přesunul do Holandska, kde zažil nejúspěšnější etapu svého profesního života a etabloval se jako renomovaný designér a architekt. Přesto se po roce 1990 natrvalo vrátil do Prahy, aby se během úřadování prezidenta Václava Havla stal dvorním architektem Pražského hradu. Jeho dominujícím designérským materiálem je sklo, ostatně donedávna byl také uměleckým ředitelem sklárny v severních Čechách, kterou založil už na začátku 90. let.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2011
 P ST