Oftalmolog Martin Filipec a diplomat Hynek Kmoníček v baru u Michala Prokopa

Když mladý oční chirurg Martin Filipec odjížděl v roce 1989 do USA na odbornou stáž, žádný návrat domů neplánoval. Kupodivu se ale nejen vrátil, ale dokonale zúročil jak zkušenosti očního chirurga, tak poznatky manažerské. Jeho soukromá klinika, kterou v Praze založil, patří dnes k prestižním pracovištím právě v oboru oční chirurgie. Profesor Filipec ale své schopnosti využívá i v pomoci pacientům v zemích, kde se oční chirurgie teprve začíná rozvíjet, jako například v Afghánistánu nebo v zemích Latinské Ameriky či Afriky.

Země Blízkého a středního východu zná velmi dobře i náměstek ministra zahraničí Hynek Kmoníček. Původním povoláním hudebník a pedagog vystudoval arabštinu a jeho úspěšná diplomatická kariéra obsahuje kromě Indie a okolních států také například funkci velvyslance ČR při OSN.

Oba vzácní hosté tohoto vydání televizního baru Michala Prokopa spojují ve svých profesích vysokou odbornost se službou své profesi, nezapřou ale ani kapku dobrodružné krve v žilách. Jejich setkání proto nepostrádalo ani nezbytnou špetku ironie a nadhledu nad vážnými tématy, o nichž si se svým hostitelem vyprávěli.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2010
 P ST