Fotograf David Neff a lékař bez hranic, chirurg Jan Trachta v baru u Michala Prokopa

Oba tito hosté Michala Prokopa v jeho televizním baru se narodili v 70. letech minulého století v tehdejším Československu, ve střední Evropě, a jako většina jejich vrstevníků mají to štěstí, že žijí v bohaté a vyspělé společnosti. Oba si zvolili krásné povolání a jejich život se mohl i díky politickému zvratu v roce 1989 vyvíjet klidně a zřejmě i blahobytně. Oba úspěšní mladí muži však zvolili i jinou zkušenost.

Fotograf David Neff, syn slavného otce i děda, sice jako fotoreportér MF Dnes fotografuje bezpočet politických a společenských událostí, jeho nejznámější fotografie ale pocházejí z válečných konfliktů v Evropě i v Asii.

Mladý chirurg motolské nemocnice Jan Trachta prožil svůj křest ohněm na misi Lékařů bez hranic v Demokratické republice Kongo. David Neff se do centra válečných konfliktů opakovaně vrací, Jan Trachta také plánuje účast na další misi do míst, kde se operuje bez elektřiny, bez anesteziologa, kde záchrana lidského života často může záležet na okamžité schopnosti lékaře správně improvizovat.

Co k riskantním rozhodnutím oba mladé muže vede a jak tyto zážitky a zkušenosti ovlivňují jejich život, o tom budou tyto Krásný ztráty.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2010
 P ST