Jediná česká dirigentka a profesorka dirigování na pražské konzervatoři Miriam Němcová a mistryně světa ve slalomu, lyžařka Šárka Záhrobská v baru u Michala Prokopa

Už v dobách studia snila o tom, že bude mít vlastní orchestr. Jediná česká žena dirigentka Miriam Němcová je cílevědomá a tvrdohlavá, takže si tento svůj sen splnila krátce po listopadovém převratu. Navíc ale patří k uznávaným dirigentům opery i velkých symfonických orchestrů a jako profesorka konzervatoře také nové dirigenty vychovává. Nezastírá, že tato profese, v níž i ve světě stále převažují muži, je náročná a navíc zdaleka ne tak finančně lukrativní, jak by se mohlo zdát. Život s hudbou jí však stále připadá krásný.

Vedle Miriam Němcové se na barovou stoličku posadila mladá žena, která je ve své disciplíně zřejmě ve vrcholných letech. Šárka Záhrobská je mistryní světa v lyžařském slalomu, skvěle se umístila ve Světovém poháru ve slalomu a zdá se, že další úspěchy má ještě před sebou. I její profese, ač se v ní ženy už dávno etablovaly, patří k velmi náročným na čas i na přípravu.

Obě dámy si proto s Michalem Prokopem povídaly nejen o lesku, ale též o odvrácených tvářích svého údělu.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST 4:3