Jan Schwarz, patriarcha Československé církve husitské, se Zdeňkem Mahlerem, spisovatelem, scenáristou a charismatickým vypravěčem v baru u Michala Prokopa

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Do baru Krásný ztráty pozval Michal Prokop dvě osobnosti, které se svým životem a prací dotýkají vyšších principů lidské existence: spisovatele Zdeňka Mahlera a kněze Jana Schwarze.

Když se spisovatel, scenárista, ale také charismatický televizní průvodce Zdeněk Mahler dá do vyprávění, strhne svou poutavou přesvědčivostí snad pokaždé takřka všechny posluchače. Ke cti mu slouží, že si vybírá potřebná, ale vůbec ne lehká témata: osudy T. G. Masaryka, Antonína Dvořáka, ale také Katedrály sv. Víta na Pražském hradě. Vedle těchto televizních cyklů má však za sebou coby scenárista i nečekaně pestrou škálu výrazných filmů: Svatbu jako řemen, Amadea, Božskou Emu. A k tomu ještě celoživotní fascinaci hudbou.

Vděčným posluchačem se mu stane nejen Michal Prokop, ale i patriarcha Československé církve husitské Jan Schwarz. Ani on, nejvyšší představitel „Masarykovy církve“, se však nenechá coby vypravěč zahanbit, jako kněz s velmi pestrým životním příběhem je ostatně pro podobné setkání velmi dobře vybaven. V jeho osudu lze narazit na třináct let, strávených v maringotce v dělnických profesích, ale také na zkušenost vězně v plzeňské věznici na Borech, porevoluční novinářskou zkušenost, ale také na letmý dotek se světem politiky.

Stopáž34 minut
Rok výroby 2004
 P ST