Ladislav Lábus, laureát Ceny Ministerstva kultury za přínos v oblasti architektury, v baru u Michala Prokopa, kde byl hostem i jeho bratr, herec Jiří Lábus

Dva sourozenci v baru Krásný ztráty neuvidíte často. Ty, které Michal Prokop pozval tentokrát do svého baru, tvoří navíc dokonale odlišné osobnosti – Jiří a Ladislav Lábusovi. Z rodinné tradice se odrodil ten první, Jiří, který se stal hercem, a to mimořádně populárním především díky komické poloze v tandemu s Oldřichem Kaiserem. I když jeho herecký rejstřík – především v divadle – sahá i k vážným, charakterním rolím. Jeho poznávací značkou stále zůstávají zábavné televizní pořady Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta či role čaroděje Rumburaka ze seriálu Arabela. Pravým opakem svého extrovertního bratra Jiřího je Ladislav, poněkud plaše působící muž, který po svém otci zdědil sklon k preciznosti, ale především lásku k architektuře. Rozvinul ji natolik, že dnes patří k nejuznávanějším autoritám na domácí scéně, o čemž svědčí několik velmi prestižních ocenění z posledních let.

Prof. arch. Ladislav Lábus se stal v letošním roce laureátem Ceny Ministerstva kultury za přínos v oblasti architektury.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3