Hudební skladatel, dirigent a zpěvák Petr Hapka a zpěvačka, novinářka baronka Yvonne Přenosilová v baru u Michala Prokopa (2002). Pořad uvádíme k uctění památky výjimečného skladatele, který zemřel v úterý, ve věku sedmdesáti let. Režie T. Kopáčová

Petr Hapka (1944–2014) byl vynikající hudební skladatel, zpěvák a dirigent, který se proslavil především jako skladatel filmové hudby a také autor hudby k textům Michala Horáčka, se kterým tvořili řadu let výraznou autorskou dvojici. Umění Petra Hapky využila i celá řada filmových režisérů. Dlouhodobé přátelství ho pojilo s Jurajem Herzem, k jehož filmům Panna a netvor, Den pro mou lásku, Holky z porcelánu nebo Deváté srdce či Císařovy nové šaty složil překrásné hudební kompozice. Je také autorem hudby k filmům Juraje Jakubiska, Karla Kachyni, Dušana Hanáka a dalších. Petr Hapka zemřel po dlouhé nemoci 25. 11. 2014.

Yvonne Přenosilová se naopak rozhodla oželet dráhu hvězdy pop-music, emigrovala do Německa, vdala se tam, stala se baronkou, pracovala jako pozemní stevardka a později jako redaktorka Rádia Svobodná Evropa. S redakcí Svobodné Evropy se také v devadesátých letech vrátila domů do Prahy. Po desetiletích se tak sejdou v televizním baru dva staří známí z hudebních pódií, kterým osud nakreslil naprosto odlišnou životní dráhu.

Petr Hapka
hudebník, skladatel, zpěvák

Petr Hapka

* 13. 5. 1944

† 25. 11. 2014


Yvonne Přenosilová
zpěvačka, moderátorka

Yvonne Přenosilová

* 2. 7. 1947


Stopáž28 minut
Rok výroby 2002
 ST 4:3