Slovenský herec Július Satinský a právnička a politička Petra Buzková v baru s Michalem Prokopem (2000).

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Úvodní slovo Michala Prokopa:
„Vážení diváci, díl Krásných ztrát, který vzápětí uvidíte, vysílala Česká televize v listopadu roku 2000. Julius Satinský si před natáčením poslal televizního řidiče pro tabák – bůh ví pro koho, protože v té době už ze zdravotních důvodů nekouřil. A pak řekl větu, na kterou nikdy nezapomenu: ’Mně také nabízeli po revoluci různé politické funkce, ale já jsem si říkal: Proč? Vždyť já mám přeci talent!’ Ten velký talent opustil náš svět dva roky poté, co se v Krásných ztrátách sešel s tehdy nejpopulárnější českou političkou. Petra Buzková od té doby stihla několik let kariéry ministryně školství a třebaže se o ní mluvilo jako o možné kandidátce na prezidentku republiky, z politiky před časem překvapivě vycouvala. Její nástupkyni sociální demokracie zoufale hledá.“

Jedním z vzácných hostů prvního ročníku cyklu České televize Krásný ztráty autorů Michala Prokopa a Jana Laciny, režisérky Terezy Kopáčové a kameramana Martina Čecha byl v roce 2000 také slavný slovenský i československý herec, bavič, divadelní autor i společenský glosátor Július Satinský. Na setkání se svou partnerkou u televizního baru, tehdy nejpopulárnější českou političkou Petrou Buzkovou, přišel se svým mohutným knírem a jiskrou v oku. Nikdo tehdy netušil, že právě začínající cyklus setkání s pozoruhodnými lidmi moderovaný rockerem a bývalým politikem Prokopem budou televizní diváci sledovat ještě za deset let. A už vůbec nikoho nenapadlo, že o dva roky později Július Satinský uzavře trvalou smlouvu s úplně jinou, na pozemském bytí nezávislou štací.

Pro letošní léto připravili autoři projektu devět repríz ze svého cyklu, v nichž některý z tehdejších hostů už mezi lidi nikdy nepřijde. Vzpomínka na ně a často i jejich odkaz jsou ale pořád velice živé.

* 20. 8. 1941

† 29. 12. 2002


Stopáž29 minut
Rok výroby 2000
 ST 4:3