Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Petr Rajchert

Obsah dílu

Přehrát vše

V první reportáži zajedeme za ptáky, kteří mnohé z nás živí, ale my se k nim nechováme dobře. Jak se tedy žije slepicím mimo klece? Dále vám představíme opravdu silný příběh paní veterinářky Barbory Čechurové. Dozvíme se, co jí přivedlo do Káhiry, kde vybudovala kliniku pro pouliční psy, a zda některé z těchto „jejích“ pejsků můžeme potkat i tady u nás. S Kájou Pejskovou si řekneme, jak koučka komunikace se psem Míša Drábková pomáhá psům od strachu a od úzkosti. Na závěr se podíváme se na příběh zřejmě pašované sovy, která se ocitla uprostřed Prahy v krabici od bot. Nabídku kočiček a kocourků dnes točíme v záchranné stanici Fousky z.s. Pořadem provází Petr Rajchert.

Nemocnice Káhira

Nemocnice Káhira
www.doghelp.cz
Facebook: Česká veterinární nemocnice v Káhiře
doghelp@post.cz

Nabídka koček ze spolku FOUSKY z.s.

Spolek FOUSKY z.s.
www.fousek-kocky.cz
tel.: 722 178 087
?bankovní spojení: 2301022827/2010

Oskar

Přibližně čtyřletého Oskara našli apatického, podvyživeného a špinavého. Byl na tom špatně, měl něco málo přes dvě kila. Má nemocné srdíčko. Je ve stanici rok, a za tu dobu se dostal do perfektní kondice. Je z něj úžasný rodinný kocour s povahou pejska. Je třeba, aby užíval léky na srdce, ale je stabilizovaný a v pořádku. Dostane se do těch správných rukou?

Milánek

Černý kocourek Milánek přes svou plašší povahu má nakročeno k tomu, si vytvořit hezký vztah k člověku. Je jen třeba špetka trpělivosti. Do stanice přijel společně s maminkou Betynkou a čtyřmi sourozenci. Koťátka rostla z počátku na divoko, mají tedy ještě trochu bázlivou povahu.

Edík

Zrzavý kocourek Edík se do stanice dostal s maminkou Lady a dalšími sourozenci. Při nálezu byla koťátka ve špatném stavu, který se aktuálně rychle lepší. Nechá se pochovat, je to mazlík, kterému stačí chvilka na oťukávání. Má rád lidský kontakt. Je klidný a čistotný. Bude rád i v domácnosti s kočičím kamarádem.

Chlupinka

Mourovatá kočka Chlupinka se do stanice dostala od starší paní, která nezvládala péči. Chlupinka byla samý dred, proto je aktuálně ostříhaná. Jde asi o křížence perské kočky, bude mít tedy delší chlup. Má syndrom suchého oka, je třeba jí denně kapat kapky. I přesto, že jí ve stanici říkají „babka škrabka náladová“, je Chlupinka mazlík a má ráda kontakt s lidmi. Nevíme ale, co všechno zažila. Je opatrná a má ráda svůj osobní prostor.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD